Koşukavak: "Kazanmak başka bir şey, benim enerjim kazanmak"

​​​​​​​Yukatel Denizlispor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Yalçın Koşukavak, basına açık gerçekleştirilen ilk antrenmanda önemli açıklamalarda bulundu. “Ateşten gömlek giydiğimi düşünmüyorum” diyen 48 yaşındaki teknik adam, “ Bugüne kadar kariyerimde zor işler aldım. Allah’a şükür yüzümün akıyla çıktım. Ben oyunu ve futbolu seviyorum. Oyunu geliştirmeyi seviyorum” diye konuştu.

Koşukavak: "Kazanmak başka bir şey, benim enerjim kazanmak"

Yukatel Denizlispor’la sezon sonuna kadar sözleşme imzalayan Yalçın Koşukavak, hafta sonunda oynayacakları Aytemiz Alanyaspor maçı hakkında açıklamalarda bulundu.

“ŞU ANA KADAR KREDİLER KAYBEDİLMİŞ"

Bugüne kadar kariyerinde zor işlerden alnının akıyla çıktığını söyleyen Koşukavak, “ Burada da bir iş var ve zor. 6 puanımız var. Şu ana kadar kredi kaybedilmiş. Her geçen hafta kredi anlamında tehdit oluşuyor.  Olumlu şeylere odaklanmalı ve başarılı olmalıyız. Oyuncularla da görüştüm. Alanya ligin başından beri fark yaratan bir takım. Güçlü bir A planları var. Süremiz kısa, iyi hazırlanıp sahada kendimizi göstermek istiyoruz” dedi.

“RİSK ALMIYORSANIZ, RİSK ALIYORSUNUZ"

“Biz kendi gücümüz ve oyuncu kalitemiz doğrultusunda sahaya bir akıl getirmeye çalışacağız” diyen Koşukavak, “ Risk var. Risk almıyorsanız risk alıyorsunuz. Daha önce bu riskleri aldım. Bursaspor’a gitmem riskti, orada ekonomik anlamda zor bir dönemde geçiyorduk. Burada da en büyük hedefimiz başarılı olmak. Mevcut şartları lehimize çevirmek için en iyi şekilde; taktiksel ve psikolojik olarak ne gerekiyorsa ne yapacağız.” İfadelerini kullandı.

“TARAFTARIN OLMAMASI DEZAVANTAJ"

“Taraftarların tribünlerde olmaması bizim için dezavantaj” ifadelerini kullanan 48 yaşındaki teknik adam, “  Taraftar karşılıksız sever, tepki de verebilir. Çünkü bu işin içinde duygu var. Alınan sonuçlar neticesinde tepki ve protestolar gelebilir. Belki maçlar seyircili oynansa günlük yevmiyesiyle maça gelecek adamlar var. Tuttukları takımın iyi yerlerde olmasını istiyorlar ve sonuna kadar haklılar. Onların olmaması dezavantaj… Denizli Ege şehri ve bende Egeliyim. Ege insanı ne zaman takıma sahiplenilmesi gerektiğini iyi bilir” dedi.

"BENİM ENERJİM KAZANMAK"

Taktiksel anlamda Türkiye’nin en iyi teknik adamlarından biri olarak kabul edilen Yalçın Koşukavak, son olarak, “Ben oyunu ve futbolu seviyorum. Oyunu geliştirmeyi seviyorum. Kazanmak başka bir şey, benim enerjim kazanmak.  Topu kaleye ne kadar az getirirsek o kadar iyi. Kaleci de az iş yapmış olacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER