Kulüpler Birliği Başkanı ellerinde 3 senaryo olduğunu açıkladı

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, “ Her şey normale dönerse 17 Nisan’da lige yeniden başlayabiliriz” dedi.

Kulüpler Birliği Başkanı ellerinde 3 senaryo olduğunu açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, federasyon ve kurullarının yaptığı toplantıda liglerin ertelenmesine karar verilmişti. Ardında da Kulüpler Birliği bir toplantı gerçekleştirdi.  Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, yayıncı kuruluşa toplantının detaylarını anlattı.

“HER ŞEY NORMALLEŞİRSE 17 NİSAN’DA BAŞLAYABİLİRİZ”

Her şey normale dönerse 17 Nisan’da lige yeniden başlayabileceklerini söyleyen Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, “ Sayın Bakan Kasapoğlu bizi toplantıya çağırdı. Açık yüreklilikle konuştuk, görüş ayrılığı hiç yoktu. Sadece futbolcuları değil, stadyumdaki kişilerin tamamını riske atıyorduk, bunlar konuşuldu. Her şey normalleşirse, 17 Nisan'da lige yeniden başlayabiliriz” dedi.

“ELİMİZDE 3 SENARYO VAR”

3 tane senaryonun olduğunu ifade eden Sepil, “ Her şey yolunda gider, bu korona vakasını ülke olarak hızlı atlatırız, ligler de hızlı başlar, 8-10 maçı hızlı şekilde yerine getiririz. Şampiyonlar ve düşenler belli olur, lig biraz gecikerek, planlandığı gibi biter. Bu ilk senaryo. 2. senaryo, hem ülkemizde hem Avrupa'da oluşan koşullardan dolayı liglere başlamak uzayabilir. Bu durumda hızlandırılmış bir lig sistemine gidilebilir. Çok çözüm yok, play-off gibi, şampiyonların daha hızlı belirlendiği bir sistem olabilir. 3. senaryo, inşallah yaşamayız, iyice bu işlerin gecikmesi durumunda, acaba ligler şu andaki gibi tecil mi edilmeli, bu hiç düşünmek istemediğimiz bir senaryo.” İfadelerini kullandı.

“18 KULÜP BAŞKANI DA ERTELENESİN DEDİ”

18 kulüp başkanının da ligin ertelenmesini istediğini aktaran Sepil, “Finansal olarak bir kriz geleceğini herkes görüyor ama ben sayın başkanın yanına gittiğimde, 18 kulüp başkanının onayıyla gittim. Değişik görüşler olabilir ama 18 kulüp başkanı, şu anda oluşan koşullarda ligleri bekletelim dedik” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221