Kulüpler Birliği toplantısı 18 Haziran’da…

Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk’un, “18 Haziran’da Kulüpler Birliği toplantısı var. Yayıncı kuruluş geri çekilmek istiyor.” açıklamasının ardından futbol camiası büyük şok yaşamıştı. BeIN Sports’un Türkiye’den çekileceği yönündeki iddialarla ilgili açıklamada bulunan Denizlispor Başkanı Ali Çetin’de, çekilme gerçekleşirse kulüplerin maçlarını farklı kanallara satma önerisinde bulundu.

Kulüpler Birliği toplantısı 18 Haziran’da…

Konyaspor Kulübü Başkanı Hilmi Kulluk'un yayıncı kuruluş beIN Sports için, "En büyük gelirimiz yayıncı kuruluş, onlar da çıkmak istiyor" iddiasına Denizlispor Başkanı Ali Çetin’den farklı bir yaklaşım geldi. Başkan Çetin, yayıncı kuruluşun geri çekilmesi durumunda kulüplerin farklı kanalları maçlarını satabileceğini söyledi.

“FEDERASYON ACİL TOPLANTIYA ÇAĞIRDI”

Federasyonun kendilerini acil toplantıya çağırdığını söyleyen Başkan Çetin, “Toplantı bu ayın 18’inde gerçekleşecek. Biz durumu basınla paylaşmamıştık ama Bein Sport’la ilgili çok ciddi bir sıkıntı var. Türk futbolunu ne kadar etkiler bilemiyoruz” dedi.

“BANA GÜLDÜLER AMA…”

“Bu kadar büyük bütçeyi bazı kanallar kaldıramıyor” dediler bende, “O zaman her maçı farklı kanallara satalım dedim” diyen Başkan Çetin, “ Bana güldüler ama biz bunu geçen sene yaptık. Her maç farklı sponsor aldık. Bir kanal bunu kaldıramıyorsa, diğer kanallar yapabilir. Tabi bu duruma federasyon karar verecek. İnşallah hayırlısı olur” diye konuştu.

YAYINCI KURULUŞTAN JET AÇIKLAMA!

Bu açıklamalar üzerine Digitürk, TFF ile çalışmaya devam edeceklerine ancak bazı taleplerde bulunduklarını duyurdu.

"TFF'YE VERİLEN TÜM TAAHHÜTLERE HER ZAMAN BAĞLI KALINMIŞTIR"

Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig'in yayıncı kuruluşu Digiturk'ten Konyaspor Kulübü Başkanı Hilmi Kulluk'un "Yayıncı kuruluş çıkmak istiyor." şeklindeki ifadeleriyle ilgili yapılan açıklamada, "Digiturk, TFF ile yaptığı yayın anlaşmasına binaen Türk futbolunun hali hazırdaki en büyük destekçisidir ve 20 yıldan bu yana iş ortaklığı yaptığı TFF'ye verdiği tüm taahhütlere her zaman bağlı kalmıştır, bağlı kalmaya da devam etmektedir." denildi.

Kurumun Türk futboluna katkıda bulunma konusundaki kararlılığına vurgu yapılan açıklamada, "Yayın hakları anlaşmasından doğan her türlü yükümlülük ve ödemeler Digiturk tarafından gerçekleştirilmektedir. Diğer yandan Digiturk uzunca bir süredir, söz konusu anlaşma kapsamındaki bazı ticari hususlar hakkında TFF'den doğal ve makul taleplerde bulunmaktadır. Digiturk öncelikli gördüğü bu hususlar üzerinde TFF ile çalışmaya devam ederek, Türk futboluna hem ulusal hem de uluslararası alanda katkı sunmaya devam etme kararlılığındadır." ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER