KURT HOCA BURAK’A SAHİP ÇIKTI... İLDİZ: “NELER YAPABİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİK”

Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, Gençlerbirliği beraberliğinin ardından önemli açıklamalarda bulundu. “1. ve 2.’nin maçı merak ediliyordu” diyen deneyimli teknik adam, “Hakikaten stratejik bir müsabakaydı” diye konuştu.

KURT HOCA BURAK’A SAHİP ÇIKTI... İLDİZ: “NELER YAPABİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİK”

Yeşil siyahlıların Teknik Direktörü Yücel İldiz, 0-0 biten Gençlerbirliği karşılaşması sonrası yüzde 100’lük bir gol kaçıran oyuncusu Burak Çalık’a sahip çıktı. Kurt hoca, “Biliyorsunuz Burak Çalık bize çok 3 puanlar kazandırdı ve kazandırmaya da devam edecek. Futbolun içinde bunlar var” ifadelerini kullandı.

“İLK YARI ÜSTÜN OYNADIKLAR, KABUL ETMEK LAZIM”

İlk yarı Gençlerbirliği’nin ikinci yarı ise kendilerinin üstün olduğunu ifade eden İldiz, “Müsabaka öncesi gerçekten ligin 1. ve 2.’nin maçı merak ediliyordu. Stratejik bir müsabakaydı. Tüm Denizlispor camiası ve seyircimize teşekkür ediyorum. Bir camianın nasıl bütünleştiğini göstermiş olduk. Tabi ki stratejik bir maçtı ve herkesin kendisine göre bir hesabı vardı. Lider buraya geldi tabi ki onlar da kazanmak istiyorlardı. İlk 45 dakika içerisinde Gençlerbirliği’nin ciddi atakları vardı. Bizimde kendimize göre stratejilerimiz vardı, onları savuşturmayı bildik. Devre sonunda net 1-2 tane pozisyon yakaladık ama ilk 45 dakika içerisinde Gençlerbirliği daha üstün bir oyun çıkardı, kabul etmek lazım” dedi.

“AKILLARA ZİYAN BİR GOL KAÇIRDIK”

55. dakikadan itibaren oyun bizim lehimize döndü diyerek sözlerine devam eden İldiz, “Hamleler yapmaya başladık kazanma adına ve oyun tamamen bizim lehimize döndü. Çok pozisyon yakaladık bunları değerlendirmemiz lazımdı ve hakikaten akıllara ziyan bir gol kaçırdık. Ama biliyorsunuz Burak Çalık bize çok 3 puanlar kazandırdı ve kazandırmaya da devam edecek futbolun içinde var bunlar. Ama her iki takımı da mücadelelerinden dolayı kutluyorum. Lig birinci ve ikincisinin maçında ilk yarıyı rakip takım ikinci yarıyı biz üstün oynadık. İyi bir mücadele seyir edildiğini düşünüyorum, en azından hedefe oynayan biz Denizlispor olarak neler yapabileceğimizi gösterdik. Skor her ne kadar istediğimiz gibi olmada her iki takıma da bundan sonra başarılar diliyorum” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER