“LİSANS ÇIKARAMAYAN TAKIMLARIN BİLE SPONSORU VAR”

Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek, kongre kararıyla ilgili DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne konuştu. Başkan, “ Aday çıkarsa kesinlikle yokum. Gelecek olan kişiye de destek veririm. 1. Lig’de lisans çıkartamayan 4 takımın bile formasında reklamı var. Sponsorumuz yok, çok acı…” dedi.

“LİSANS ÇIKARAMAYAN TAKIMLARIN BİLE SPONSORU VAR”

20 Eylül’de kongreye gidecek olan yeşil siyahlılarda Başkan Mustafa Üstek, kongre kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan üzerlerine çok fazla yük bindiğini ve bu yüzden kongreye gitme kararı aldıklarını söyledi.

 OMUZLARIMIZDAKİ YÜK AĞIR GELDİĞİ İÇİN KONGREYE GİDİYORUM
“Omzumuzdaki yükler çok ağır olduğu için taşıyamaz hale geldik” diyen Başkan Mustafa Üstek, “  Böyle de olunca en mantıklı kararın kongreye gitmek olduğuna karar verdim. Kulübün önünü açmak istiyorum. Bir aday çıkmasını umut ediyorum. Yönetimdeki arkadaşlarımızla zaten dostuz. Onlarla ilgili bir sorunum yok. Maddi anlamda destek olamayacaklarını söylediler, onlarda tıkandılar “dedi.

BİR ARKADAŞIMIZIN BAYRAĞI ALMASINI İSTİYORUM
“Protokolden destek yok. Koskoca sanayi şehrinden aynı şekilde yardımcı olan birileri yok” diyerek tepki gösteren Üstek, “ Bugün 1. Lig’de lisans çıkartmayan 4 takım var. Onların bile sırt ve ön taraflarında reklamları var. Bu takımlar borçtan dolayı lisans çıkaramadılar ancak şehir onları sahiplendi. Biz lisansları çıkarttık, çok iyi bir ekip kurduk. Geçen seneki bütün borçları ödedik, geldik. Ama ne yazık ki formamızda tek bir reklamımız yok. Sponsorumuz yok, çok acı. Bunu Denizli’nin oturup düşünmesi lazım. Bu takım Mustafa Üstek’in değil. Bir arkadaşımızın bu bayrağı devir almasını istiyorum” diye konuştu.

HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİRİM
Başka biri aday olursa her türlü desteğe hazır olduğunu ifade eden Başkan Üstek, “  Yönetim kurulu oluşturulurken destek veririm. Oğlum var, damadım var. Kim ne veriyorsa, 2 katı vermeyi taahhüt ediyorum. Her türlü desteğe hazırım. Aday çıkmazsa da Denizlispor’u sahipsiz bırakmayız ama Mustafa Üstek’de para ver derlerse bu iş farklı olur” ifadelerini kullandı.

PRİM MESELESİ TUZU BİBERİ OLDU
Prim meselesinin her şeyin tuzu biberi olduğunu aktaran Başkan Üstek, “ Son hafta primleri yönetim ödeyecekti. Bende Salami’nin peşinatını verecektim. Bu şekilde anlaştık. Cuma günü saat17:00’de kimseden ses yok. Emanet para alarak primleri ödedik. Böyle olunca Salami’nin parası kaldı. Yapacak bir şey yok. Bu olay her şeyin tuzu biberi oldu” dedi.

EN ÇOK TARAFTARA ÜZÜLDÜM
“Altınordu deplasmanında en çok taraftara üzüldüm” diyerek sözlerine devam eden Başkan Üstek, “  Taraftara çok üzüldüm. En büyük üzüntümbudur…600 kişi gittiler 4 saat, maç 12’de maç bitiyor, sabah 4’te Denizli’ye geliyorlar. İzmir’i susturdular.  Tam anlamıyla her şeyi rezil ettik. Gerçekten bizi seviyorlar. Biz onlar mutlu olsun diye takımı kurduk. Seyirciyi 2’ye katladık. Daha iyi yerlere gelecek ama her şey maddiyat. En az borçlu takımlardanız ama geldiğimiz durum ortada” şeklinde konuştu.

ÖZKÖYLÜ’DEN RAPOR İSTEDİM
“İş kayyuma kalmaz” diyen Üstek, “ Aday çıkar. Şehrimiz gereğini yapacaktır. Yönetime ilave olabilir. Yoruldum diyenler var. Şartları konuşuruz. Bir sıkıntı olmaz. Ayrıca Osman Özköylü’den rapor istedim. Kendisiyle görüşeceğiz. Bugün yarın, raporu sunacaktır” dedi.

GELİŞMELER OLACAKTIR
Başkan Üstek, son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile görüştüğünü ve farklı projeler üzerinde çalışmalarını yapıldığını söyledi. İlerleyen günlerde gelişmeler olacağını inandığını da ifade eden Başkan, Eskişehir ve Osmanlı karşılaşmalarında takımın iyi sonuçlar alacağını söyledi.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER