MARATON TRİBÜNÜ ÇÖKTÜ! YENİ STADYUM ŞART!

Denizli Atatürk Stadyumu’ndaki tribünlerin bir bölümünde çökme meydana geldi. Taraftarlar çöken bölgenin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşırken, ortaya çıkan görüntüler Denizli’ye yeni bir stadın şart olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

MARATON TRİBÜNÜ ÇÖKTÜ! YENİ STADYUM ŞART!

Denizli Atatürk Stadı’ndaki görüntüler görenleri şaşkına çevirdi. Gençlerbirliği karşılaşmasında çekilen bir görüntü görenleri hayrete düşürdü. Geçmişte küçük bir bölümü çöken ve onarılan stadın maraton tribününde tekrardan çökme meydana geldi.

2.5 METRELİK ALAN ÇÖKTÜ

Ön sırada yaklaşık 2.5 metrelik bir alanda beton kaideleri taşıyan profiller korozyon nedeniyle gücünü kaybedince bu bölümün çöktüğü anlaşıldı. Taraftarlarda çöken bölümün fotoğrafını çekerek sosyal medyada paylaştı, Denizlisporlu yöneticilerde stat içinde inceleme gerçekleştirdi.

80'Lİ YILLARDA TAHLİYE KAPISIYMIŞ

Statta çöken kısmın tahliye kapısı olduğu 80’li yılların sonunda da bu bölümün tribünlerin bir parçası haline getirildiği ortaya çıktı. Demir profiller üzerine beton dökülerek oluşturulan bu tribünde zamanla nemim yol açtığı paslanma nedeniyle demirlerin çürüdüğü ve yükü taşıyamadığı ortaya çıktı. Yeşil siyahlı kulübünde çöken bölüme bilet satışı gerçekleştirmediği ve bu bölümün güvenlik güçlerine ayrıldığı ifade edildi.

HER YERDE STATLAR YÜKSELİYOR, DENİZLİ’DE TRİBÜN ÇÖKÜYOR

Maraton tribünlerinin ne kadar dayanıklı olduğu bilinmezken, 6 yıl önce yapılan ve depremsellik incelemesinde olumlu rapor verilen Denizli Atatürk Stadyumu ihtiyaçlara maalesef yanıt vermiyor.  Türkiye’nin dört bir yanına stat yapılırken, Denizli’de böyle bir manzaranın ortaya çıkmasıysa tepkilere yol açıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’da Eskihisar’da yeni bir stadyum yapılacağını açıklamış ve projenin tamamlanma noktasına geldiğini söylemişti.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER