MEKİK KOLEJ TAKIMI HAVASINDA

Kızılcabölükspor Van Büyükşehir Belediyespor karşılaşması hazırlıklarına Başkarcı Sahası’nda yaptığı antrenmanla devam etti.

MEKİK KOLEJ TAKIMI HAVASINDA

3. Lig’de bu sezon şampiyonluk hedefleyen Kızılcabölükspor, 7. Hafta deplasmanda karşılaşacağı Van Büyükşehir Belediyespor karşılaşması hazırlıklarına Başkarcı Sahası’nda yaptığı antrenmanla devam etti. Düz koşu ve ısınma harekleriyle başlayan antrenman, şut çalışmasıyla devam etti. Ardından yan top organizasyonu çalışan Ali Yalçın’ın ekibinin bir hayli keyifli olması gözlerden kaçmadı. Kolej havasını yakalayan sarı kırmızılılar Van Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında da 3 puanla dönmek istediklerini ifade etti.

BAŞKAN YAKINDAN TAKİP ETTİ
İdmanı Başkan Osman Duran ve kulüp menajeri Ali Kemal Yavuziğitoğlu takip ederken,  takımın havasının çok iyi olması dikkatlerden kaçmadı. Antrenmanın bir bölümünde DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne konuşan Teknik Direktör Ali Yalçın, önemli mesajlar verdi.

“BİZİM İÇİN GÜZEL BİR MAÇ OLACAK”
Van Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasına iyi hazırlandıklarını ifade eden Yalçın, “Gayet iyi bir şekilde hazırlanıyoruz. Rakibimiz iyi bir takım kurdu, iyi de gidiyorlar. Bizim için zor bir maç olacak. Aynı puana sahibiz. Her maçımızı kazanmak için çıkıyoruz. Maçlarımıza gelenleri memnun etmek için oynuyoruz. Bizim ruh yapımızda hücum var. Gelenler zevk alsın istiyoruz. 2 yol yersek 3 gol atalım. Son Elaziz maçının ilk yarısı 4-4 bitebilirdi. Maç sonu 10’a 5 bitebilirdi. Biz bu şekilde oynuyoruz ve oynamaya devam edeceğiz” dedi.

“DİREKTEN DÖNELİM İSTEMİYORUZ”
Şampiyon olmak istediklerini ifade eden Yalçın, “ Burada şampiyonluk istiyoruz. Başaralı olalım istiyoruz. Kızılcabölük’te bütçe normal. Van’ın 10 Milyon bütçesi var. Grupta yer alan 8-9 takımın çok yüksek bütçeleri var. Kesemize göre hareket ediyoruz. Bu sezon direkten dönelim istemiyoruz, 2. Lig’e çıkmak istiyoruz. Bazen şampiyonluk iyi takım kurmakla iyi olmuyor. Biz çok şampiyonluklar yaşadık hoca ve futbolcuyken… Bu şampiyonluklar yakalarken kadro olarak bir tık altta bile olsanız takım içi arkadaşlık başarıyı getiriyor.  Birliktelik bizi ayakta tutacak. Kalite olarak bir tık altta olalım. Kaliteli takımdan bir tık daha iyi ortamınız varsa şampiyon olursunuz. Eskiden şampiyon olduğumuz takımlardaki isimlerle hala beraberiz. Kötü günlerden kimse bahsetmek istemez. Güzelliklerin olduğu ortamda başarı kendiliğinden geliyor. Burada da güzel şeyler oluyor” diye konuştu.

UMUT OYNAYAMAYACAĞINI DÜŞÜNMÜŞ
Takımdan gönderilen Umut Kıral’la ilgili de konuşan Yalçın, “ Umut oynayamayacağını düşünmüş.  Bunu bize delikanlıca söyledi. Bence de önü kapalıydı o yüzden gönderdik” diye özetledi.

BİZE DESTEK OLSUNLAR
Kızılcabölükspor’a destek verilmesi gerektiğini ifade eden Yalçın, “ Büyüklerimizin bu takıma sahip çıkması gerekiyor. Başkanımız Osman Duran tek tabanca devam ediyor ama destek lazım. İyilikleri güzellikleri çoğaltmamız gerekiyor. Ben buradan mesaj göndermek istiyorum, bize destek olsunlar gerisi zaten geliyor” dedi.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER