Merkezefendi Basket ilk antrenmanına çıktı

Geçtiğimiz günlerde sağlık kontrolünden geçen Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket PAÜ Arena’da ilk antrenmanına çıktı.

Yeni sezon hazırlıklarına başlayan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket geçtiğimiz günlerde sporcular sağlık kontrollerinden geçmişti.  Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket PAÜ Arena’da çıktığı ilk antrenmanla yeni sezon çalışmalarına başladı. Yönetim olarak kenetlendiklerini belirten Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Baş Antrenörü Şahin Ateşdağlı; “ Denipol Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçtik. İlk top antrenmanımız. Kondisyon ağırlıklı. Zamanla biraz daha tempo kazanacağız. TBL’de biz şampiyonluk parolası ile çıktık. Bu tek hedefimiz. O doğrultuda bir takım kurduk.  Denizli halkına ihtiyacımız var. Yönetim olarak kenetlendik. Geçen sene yarım kalan işi devam ettirmek istiyoruz ”şeklinde konuştu.

“GELECEK GÜNLERDE KORONA VİRÜS TESTİ YAPTIRACAĞIZ”

Yeni sezondan beklentilerinin çok yüksek olduğunu belirten Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Genel Menajeri Evren Yenice; “Pandemi dönemi bizim için hesapta olmayan bir durum oldu. Çünkü Süper Lig yolunda emin adımlarla ilerliyorduk. Yeni sezon için hazırlıklar yapıyoruz. İnsan sağlığı elbette önemli. Biz takım olarak sporcularımızla, çalışanlarımızla antikor testlerimizi yaptık. Herkes negatif çıktı. Gelecek günlerde korona virüs testi yaptıracağız. Arkadaşlarımızda herhangi semptom yok. Başarı dolu bir sezona hazırız. Yabancı oyuncularımız bekliyoruz. Seyircimize layık bir sezon diliyoruz” ifadelerini kullandı.

“BU TAKIM TBL’DE ŞAMPİYONLUĞA OYNAR”

 Hedeflerinin Süper Lig olduğunu vurgulayan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Kulüp Başkanı Veli Deveciler; “ Takımımız ilk sağlık kontrolünden geçti. İlk olarak halter sonrada kros idmanıyla devam ediyor. Yabancılarımız henüz gelmedi. Perşembe günü gelecekler. TBL için bizim takımımız hazır. Uzun süredir hazırlığımız var. Sporcularımız hazır. Bireysel çalışmalar yapıyoruz. 24’ünde Antalya’da kampa giriyoruz. 4 gün orda geçireceğiz. Lig başlayana kadar tüm hazırlıklarımızı yapacağız. Bu takım TBL’de şampiyonluğa oynar. Hiçbir endişemiz yok. Umarım seyircili oynanır maçlar. Seyircili olursa harika bir takım izleyecekler. Basket görsel bir oyun. Umarım seyirci kararı ile ilgili hayırlı bir ortaya çıkar. Biz kulüp olarak önlemlerimizi aldık. Salonumuz harika. Yayınlanan genelgeye uygun çalışmalar yapıldı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER