Merkezefendi Basket kendine geldi

Türkiye Basketbol Ligi (TBL) 4’üncü haftasında Yalovaspor'u konuk eden Merkezefenedi Belediyesi Denizli Basket, çekişmeli geçen maçtan 73-69 galibiyetle ayrıldı ve ligdeki ilk galibiyetini elde etti.

Merkezefendi Basket kendine geldi

Merkezefenedi Belediyesi Denizli Basket, Türkiye Basketbol Ligi (TBL) 4’üncü haftasında Yalovaspor'u konuk etti. Çekişmeli geçen maçta Merkezefenedi Basket, 73-69 galibiyetle ayrıldı. Böylece Denizli ekibi ligdeki ilk galibiyetini elde etti. Karşılaşmaya Merkezefendi; Umipig, Merthan, Mehmet, Coleby ve Gökhan beşiyle Yalova ise Akın, Melih, Sercan, Morrison ve Şahin ile başladı. Savunmanın düşük seviyede olduğu ilk dakikalarda dıştan içe paslarla iki ekip de sayı bulmakta fazla zorlanmadı. Yayın gerisinden de yüzdeli atan Yalova, Sercan ile arka arkaya bulduğu isabetlerle öne geçti ve ilk çeyreği 17-15 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Umipig'in arka arkaya kaydettiği sayılarıyla başlayan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, 07.48 dakika kala skor üstünlüğünü eline aldı (20-17). Savunmasını yukarı çeken Merkezefendi, her hücumdan da skor bulmasını bildi ve farkı açmaya başladı. Rakibinin daha sonra hücumlardaki kötü seçimleri sonucunda Yalova maçın içinde kalmaya devam etti. İkinci çeyrek 40-33 Merkezefendi üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe 10-0 başlayan Yalova, 04.33 dakika kala skor üstünlüğünü eline aldı (43-40). Merthan Mutlu ile cevap veren Merkezefendi, çeyreğin başındaki tutukluğu da üzerinden attı. 50 saniye kala farkı 8'e çıkaran Merkezefendi karşısında son bölümü iyi geçiren Yalova, arka arkaya bulduğu iki üçlükle farkı 2'ye çekti. Üçüncü çeyrek 55-53 Merkezefendi'nin 2 sayılık üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe Morrison'un basketiyle başlayan Yalova, skoru da dengeledi (55-55). Yaptığı iyi savunma karşısında rakibini top kaybına zorlayan Merkezefendi, cezayı da keserek tekrar öne geçmesini bildi. Bu dakikalarda iki ekip de savunmasını yukarı çekerek rakibinin içerden sayı bulmasına izin vermedi. Çeyreğin ikinci bölümünde iki ekip de dış şutlardan skor buldu. 02.06 dakika kala yeni transferleri Jones ile sayıyı bulan Yalova skor üstünlüğünü eline alsa da Merkezefendi Basket, cevap vermekte gecikmedi. 36 saniye kala Gökhan'ın turnikesiyle farkı 3'e çıkaran ev sahibi ekip, kalan bölümde de sayıya izin vermedi ve karşılaşmadan 73-69 galibiyetle ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211