Merkezefendi Basket yeni sezonun startını verdi

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, sezon açılışını Saki Renstaurant’da yapılan lansman ile start verdi. Lansmana yeni transferler de katıldı. 

Merkezefendi Basket yeni sezonun startını verdi

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket sezon açılışını gerçekleştirdi. Yeni transferlerinde katıldığı Saki Renstaurant’da yapılan lansmana; Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan, Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Baş Antrenörü Şahin Ateşdağlı, Kulübün Genel Menajeri Evren Yenice, Kulüp Başkanı Veli Deveciler, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. 2020-2021 basketbol ve tüm spor takımlarına hayırlı uğurlu olmasını dileyen  Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu; “İçinden geçtiğimiz bir pandemi bir salgın süreci var. Bu salgının müsaade ettiği ölçüde ve salgının yayılmasını engelleyecek kurallara riayet edilerek sportif faaliyetlere devam edilecek. Ben öncelikle Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket ve aynı ligde mücadele eden bütün takımlara hastalıksız virüssüz sağlık içerisinde bir ligi oynayıp ve bitirmeyi diliyorum. Büyük bir emekle kurulmuş olan takımımıza başarılar diliyorum" dedi.

“BU AİLEYİ GİDEREK BÜYÜTECEĞİZ”

Yeni sezonun tüm sporculara hayırlı uğurlu olmasını dileyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan; “Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Hiç beklemediğimiz bir salgınla karşı karşıya geldik. Geçen sezon takımımız çok güzel bir ivme yakalamıştı ancak pandemi patlak verdi. Ligi 3.lükle bitirdik ama devam etseydik kendi çabamızla bir üst lige çıkacağımıza inanmıştık. Her geçen gün ailemiz büyüyor. Ben öncelikle Merkezefendi Kaymakamımız Dr. Adem Uslu’ya çok teşekkür ediyorum. Kendisi ciddi anlamda bir basketbol seyircisi. Bizi ve takımımızı burada yalnız bırakmadığı için kendisine teşekkür ediyorum. Sponsorlarımız büyüyor. İnsanlar bu başarıyı bu azmi gördükçe daha çok inanıyorlar daha çok güveniyorlar. Bu anlamda Veli Deveciler başkanıma teşekkür ediyorum. Gerçekten geçen yıl çok güzel bir performans sergiledi. Şuan bir üst lige namzetiz. Bu üst lige namzet olmakta bir başarı. Kriterleri sağlamakta bizim için bir başarı. Olur ya da olmaz o ayrı bir konu. Bunun için de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. İddialıyız. Transferlerimiz var. Yabancı oyuncularımız var. Geçmiş dönemden kalan, bizimle bu yolda yürüyen çok başarılı arkadaşlarımız var. İnşallah bu aileyi giderek büyüteceğiz.  Tabi bunun yanı sıra Merkezefendi Belediyesi olarak alt yapı da bizim için çok önemli olacak bu dönemde. Sezonumuz başlıyor. Umut ediyorum ki bu salgını bir an önce atlatırız. Her şey normale döner. O tribünlerdeki o coşkuyu heyecanı hep birlikte yaşarız. Biz de sabırsızlıkla bekliyoruz" diye konuştu.

“HERKES BİZE DESTEK VERDİ”

Geçen sezon güzel bir dönem geçirdiklerini belirten Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başkanı Veli Deveciler; “Herkes bize çok destek verdi. Bundan sonra ve bundan sonraki yıllarda da bizim amacımız Denizli Basketbolu çok seviyor. Bu sevginin karşılığında bizde bir şeyler yapmak istiyoruz Kaymakamımızın ve Belediye Başkanımızın desteğiyle bu sevgiyi daha da yükseltmek istiyoruz. Umarım sağlık sıhhat her şey yolunda gider.  Bu pandemiden kaynaklanan zor günleri atlatırız. Hepimiz için çok güzel olur" dedi. 

Sezon hazırlıklarına devam ettiklerini belirten takım kaptanı Ümit Sonkol; “Yarım kalan bir sezon var. Devam etseydik biz şampiyon olarak çıkacaktık. Beklediğimiz bir karar var. Umarım olumlu sonuçlanır. Hem takım hem de Denizli bu haberi bekliyor. Arkadaşlarım çok heyecanlı. Eğer olumsuz sonuçlanırsa şampiyon olup çıkacağız.” İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211