MERKEZEFENDİ'DE 3 ANA HEDEF: BİSİKLET, BASKETBOL VE TENİS

MERKEZEFENDİ'DE 3 ANA HEDEF: BİSİKLET, BASKETBOL VE TENİS
banner92

Başkarcı Mahallesi’nde yer alan Kır Çiçeği Sosyal Tesisler’de basın toplantısı düzenleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu; “3 ana stratejik hedefimiz var; bisiklet, basketbol ve tenis. 3 ana branşta önümüzdeki dönem hem farklı yatırımlarla hem altyapı eğitimleri ile bambaşka bir noktaya geleceğiz” dedi. 

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, spora dair önemli açıklamalarda bulundu. 3 ana hedefleri olduğunu belirten Başkan Subaşıoğlu, bisiklet, basket ve teniste iyi seviyelere geleceklerini belirtti.

“Spor rastgele yapılabilen bir şey değildir. Mutlaka planlı, programlı, stratejik yapılması gerekiyor” diyen Başkan Subaşıoğlu,  “ Spora ilişkin, kümelenme mantığında 3 ana stratejik hedefimiz var; bisiklet, basketbol ve tenis. 3 ana branşta önümüzdeki dönem hem farklı yatırımlarla hem altyapı eğitimleri ile bambaşka bir noktaya geleceğiz. Ampute Futbol Takımımıza desteğimiz var. Selçukbey Spor Eğitim Merkezimizi onların üssü haline getirdik. Takımımız belediyemizden gerekli destekleri alıyor. Önümüzdeki dönem görev bize nasip olursa yapmak istediğimiz önemli projelerden biri de; basketbol alt yapı eğitim merkezi kurmak. Bunu kurarken de; 4 tane antrenman sahası, tam ortasına büyük bir kapalı spor salonu olmasını istiyoruz. En önemli özelliği ise lokasyonu. Özellikle kadın seyircinin gelmediği hiçbir spor dalının Denizli’de yaşama şansının olmadığını düşünüyorum. Kadınları basketbola seyirci olarak yapmadığımız sürece Denizli’de basketbolu derinleştiremeyiz. 100 bin kişinin yürüme aksında ulaşabileceği bir lokasyon bulabilirsek Denizli’de basketbol bir marka olur. Kümelenme ve basketbol konusunda uzmanlaşma olur. Tüm Türkiye’de ‘işte bu spor dalı Denizli’de’ dedirtebiliriz” dedi.

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER