Meryem Tan Milli Takıma davet edildi

Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımının başarılı sporcusu Meryem Tan U-25 Bayan Milli Takımı’na davet edildi.

Meryem Tan Milli Takıma davet edildi

Pamukkale Belediyespor’un başarılı oyuncusu Meryem Tan bir kez daha Mili Takıma davet edildi. Genç oyuncu, Taylan’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası’na hazırlanan U 25 Bayan Milli Takımı’nın, Yalova’daki kampında yer alacak.

23-28 Mayıs’ta Dünya Şampiyonası var…

2018-2019 sezonunda başarılı sonuçlarla dikkat çeken Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nda forma giyen Tan, bu kez de U25 Bayan Milli Takımı’ndan çağrı aldı. Türkiye’nin 25 Yaş Altı Kadınlar Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı, 23-28 Mayıs tarihleri arasında Tayland'da yapılacak Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek.

Gürlesin: “Gururlanıyoruz”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “ Bizim bu takımı kurmamızın amacı engelli gençlerimizin spor sayesinde kendilerini daha iyi bir şekilde ifade edebilmeleri idi. Meryem Tan, takım sayesinde kısa sürede milli takıma kadar yükselmeyi başardı. Geçtiğimiz yıllarda ay-yıldızlı forma ile hem Pamukkale’yi hem Denizli’yi hem de Türkiye’yi başarıyla temsil etmişti. Meryem Tan bir kez daha milli takımdan davet aldı. Kendisine başarılar diliyorum. Biz de engelli sporcularımızın gösterdiği bu başarılardan dolayı gururlanıyoruz” dedi.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211