Milli Boksör Buse Naz Çakıroğlu, DRT'ye konuştu

DRT ve Denizli Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulunan Fenerbahçeli Milli Boksör Buse Naz Çakıroğlu; “Tokyo Olimpiyatları bitti ama benim için yeni bir olimpiyat sayfası açıldı. Hocamla yeni hedeflerimiz oluştu. Aralık ayında Dünya Şampiyonası var. 2024 Paris Olimpiyatları’nda da aynı başarıyı göstermek için çalışıyoruz” dedi.

Tokyo 2020'de kadınlar 51 kilo finalinde Bulgar Stoyka Zhelyazkova Krasteva'ya yenilen Milli Boksör Buse Naz Çakıroğlu, gümüş madalya kazandı. Ülkemizi başarıyla temsil eden Fenerbahçeli Milli Boksör Buse Naz Çakıroğlu, geçtiğimiz günlerde TEDx Denizli etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde kendi hayat hikâyesini paylaşan Çakıroğlu, DRT ve Denizli Gazetesi’ne çok özel açıklamalarda bulundu.

Olimpiyatların ardından Türkiye’ye döndüğünde çok iyi hissettiğini belirten Çakıroğlu; “Profesyonel sporcu olarak çalışmalarımız hocamla sürüyor. Olimpiyatlarda madalya almak ve ülkemi çok iyi bir şekilde temsil etmek gurur verici. Türkiye’ye döndüğümde bunu çok iyi hissettim. Beni çok iyi karşıladılar. Olimpiyat çok farklı bir ortamdı. 24 yaşında bu havayı soludum ve finale çıktım. Türkiye’ye döndükten sonra başarımı anlayabildim” şeklinde konuştu.

“PARİS'E ALTIN MADALYA İÇİN GİDİYORUM"

Hocasıyla yeni hedeflerinin olduğunu aktaran Çakıroğlu; “Tokyo Olimpiyatları bitti ama benim için yeni bir olimpiyat sayfası açıldı. Hocamla yeni hedeflerimiz oluştu. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Aralık ayında Dünya Şampiyonası var. Olimpiyata nasıl hazırlandıysak Dünya Şampiyonası’na da aynı ciddiyetle hazırlanıyoruz. Daha büyük beklentiler olduğunun farkındayız. 2024 Paris Olimpiyatları’nda da aynı başarıyı göstermek için çalışıyoruz. Orada da kendi kilomda bir numara olarak gitmek istiyorum. Paris’e altın madalya için gidiyorum” dedi.

“DENİZLİ, TRABZON'A GÖRE ÇOK SAKİN BİR ŞEHİR"

Denizli’ye ilk kez geldiğini dile getiren Çakıroğlu; “İnsanları çok sakin. Denizli’ye ilk kez geldim. Rehber bize öyle anlattı. Ben Trabzonluyum. Trabzon’a göre daha sakin bir yaşam var burada. Merak ettim. Önümüzdeki sezon yaz tatilinde Denizli’ye gelip gezeceğim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER