Milli kaleci Denizli’ye ve tatlarına hayran kaldı

A Milli Takımın kalecisi Mert Günok, vatani görevini yapmak için geldiği Denizli’de, Necip Helvacı; nam-ı diğer ‘Şekerci Amca’ya uğramadan edemedi. Hacı Şerif’in Bayramyeri’ndeki şubesine babası Mahir Günok ile gelen milli file bekçisi, Denizli’nin meşhur ‘dondurmalı irmik helvası’na hayran kaldı.

Milli kaleci Denizli’ye ve tatlarına hayran kaldı

Sezon bitti, Süper Lig'deki birçok yıldız için bedelli askerlik görevi başladı. Başta 4 büyükler olmak üzere birçok takımdan futbolcular birliklerine katıldı. A Milli Takımın başarılı file bekçisi Mert Günok’ta vatani görevini ifa etmek için Denizli’ye geldi.

BABA GÜNOK İLE DALAMAN ESKİ DOST!

Başarılı file bekçisi İzlanda karşılaşmasının ardından soluğu babası Mahir Günok ile Denizli’de aldı. Günok’lara Denizli’nin tanınmış simaları eşlik etti. Baba Mahir Günok ile yıllar öncesine dayanan dostluğu bulunan Denizlispor Eski Başkanlarından Turgur Dalaman ile Denizli’nin ‘Şekerci Amca’sı Necip Helvacı, milli kaleci Mert Günok ve babası Mahir Günok’a ev sahipliği yaptı.

ÖNCE DENİZLİ KEBABI, SONRA İRMİK HELVASI

Önce meşhur Denizli Kebabını tadan konuklar ardından soluğu Hacı Şerif’in Bayramyeri’ndeki şubesinde aldı. Burada başta meşhur ‘dondurmalı irmik helvası’nın tadına bakan milli kaleci, tatlılara hayran kaldı. Denizlili sporseverlerde Mert Günok’u görünce sohbet edip, fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

HELVACI: “MERT’İ ELLERİMİZLE TESLİM ETTİK”

Mert Günok’un ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Necip Helvacı, “Milli maç nedeniyle Mert, Denizli’ye geç geldi. Babası Mahir Günok ile arkadaşımız Turgut Dalaman’ın eskiye dayanan bir dostlukları var. Zaten Mahir Günok zamanında Trabzonspor’da futbol oynamış bir isim. Küçük bir şehir turunun ardından, kendilerine geleneksel tatlılarımızdan ikram ettik. Çokta beğendiler. Sonrasında 11. Tugay Komutanını aradık ve askerinin bizle birlikte olduğunu söyledik. Gittik ellerimizle asker ocağına Mert’i teslim ettik. Babasını da sonrasında uğurladık. Mert, 3 Temmuz’da terhis olacak. Giderken de yanıma uğrayacak, uğramama gibi bir şansı yok” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER