“MİLLİ TAKIM ARASINA İYİ GİRMEK İSTİYORUZ”

Denizlispor Teknik Direktörü Osman Özköylü, DRT Denizli ve Denizli Gazetesine konuştu. Altınordu deplasmanında 3 puan dönmek istediklerini belirten deneyimli teknik adam, milli takım arasının ardından çok daha iyi bir Denizlispor’un sahada olacağını kaydetti.

“MİLLİ TAKIM ARASINA İYİ GİRMEK İSTİYORUZ”

Hatayspor beraberliğinin ardından dinlenmeye geçen yeşil siyahlılar Altınordu’ya kilitlendi. Takımın oynadığı futboldan memnun olan Teknik Direktör Osman Özköylü, ilerleyen haftalarda çok daha iyi bir seviyeye geleceklerini söyledi.

ARAYA İYİ GİRMEK İSTİYORUZ
Özköylü, Altınordu karşılaşmasının çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Genç bir takımla karşılaşacaklarını ifade eden deneyimli hoca, “ İstediğimiz oyunu sahaya yansıtıp milli takım arasına mutlu girmek istiyoruz” dedi.

SALAMİ İSTEDİĞİM BİR OYUNCUYDU
Takıma yeni katılan forvet oyuncusu Gbolahan Salami hakkında değerlendirmelerde bulunan Özköylü, “  Salami son maçını 1 ay önce oynadı. Geçen sürede biraz dinlendi. Kendisini test edeceğiz ve göreceğiz. 2-3 haftalık bir süreç var. Milli maç arasında bize yetişecektir. Oyuncuyu testlere tabi tutacağız. Ekstra çalışmalarla kendisini destekleyeceğiz. Milli maç arasının ardından kısa sürelide olsa Eskişehir ve Osmanlı maçlarında olsa oynatabiliriz” dedi.

MİLLİ TAKIM ARASI GEÇ GELENLERE YARAYACAK
Takıma sonradan katılan oyuncularla ilgili de bilgi veren Özköylü, “  Tisdell ikinci kampta bize katıldı. Tek sıkıntısı fazla maç oynamaması, maç eksiği var. Bunları kısa sürede tamamlamaya çalışıyoruz. Bir anda olabilecek bir şey değil. Her oynadığı maç ona bir şeyler katacak. İleride çok daha iyi olacak. Furkan, mili takım arasında bize dahil olacaktır. Hiç hazırlık maçı oynamadı. O yüzden geride kaldı. Alacağımız bir hazırlık maçıyla form durumlarını göreceğiz. Mehmet Taş’da bu isimlere dahil  biraz daha zamana ihtiyaçları var” diye konuştu.

TARAFTARLAR HARİKA
Taraftarlara değinmeden geçmeyen Özköylü, “ Taraftar harika. Bizim bile beklemediğimiz bir destek var. Bizi çok mutlu ediyorlar.  Gazişehir maçında taraftar takımı alkışlarla gönderdi. Onlara bir ödül olması için Hatayspor maçında kazanmayı çok istiyordum ama olmadı. Onlar işini eksiksiz yapıyor. Şu ana kadar yapılan destek bizi çok mutlu ediyor. Bunu devam ettirmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YENİ KURULAN BİR TAKIMIZ
“Taraftarı mutlu edeceğiz” diyerek sözlerine nokta koyan deneyimli teknik adam, “  Bu takım çok yeni. Geçen yıldan en fazla 6-7 oyuncu var. Yeni isimlerden de ilk 11’de 5-6 tanesini oynatabiliyoruz. Bizim için ilk 5-6 haftanın önemli olduğunu hep söylüyorduk. Bu süreci iyi atlatırsak, daha iyi olacağız. Keyif veren bir Denizlispor ortaya çıkaracağız” dedi.

İBRAHİM ALAYONT 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER