MKE Ankaragücü - Denizlispor maçının ardından

Yeşil-siyahlıların Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, 2-2 berabere kaldıkları maç sonrası, “İkinci yarı 2-1’den sonra fişi çekebilirdik. Hugo karşı karşıya kaldığı pozisyonu atsaydı galip ayrılacaktık” dedi. MKE Ankaragücü Teknik Direktör Mustafa Kaplan 2-2 sona eren karşılaşma sonrası, “Taraftarlarımızı sevindiremedik, üzgünüz. Kazanıp 14 puan yapsak daha iyi olacaktı” dedi.

MKE Ankaragücü - Denizlispor maçının ardından

ÖZDİLEK: “HUGO ATSA GALİP AYRILACAKTIK”

“Maç öncesi Ankaragücü’nün kazanmak için oynayacağını biliyorduk” şeklinde konuşan Özdilek, “Maçın başında Barow’un atılması ile 80 dakika 10 kişi oynadık. Rakibin duran toplarda zafiyeti olan bir takım olduğunu biliyorduk. Bununla ilgili çalışmamız olmuştu zaten. İlk yarıda 2 tane duran toptan güzel 2 gol bulduk. Zeki’yi devre arası çıkaracaktım. Kendisi ciddi şekilde hastaydı. İkinci yarı 15 dakika daha oyunda tutmak zorunda kaldık. Çünkü elimizde oyuncu yok. Olcay ilk defa sol bek oynadı. Buraya devşirme oyunculardan oluşan kadroyla geldik. 2-0’dan 2-2 sıkıntılı bir skor gibi gözüyor ama oyunun başından itibaren düşündüğünüz olguda kazanamıyorsan kaybetmemek çok daha önemli. Geçen hafta evimizde kaybetmiştik. Bu hafta bunu telafi etmek istiyorduk. İkinci yarı 2-1’den sonra fişi çekebilirdik. Hugo karşı karşıya kaldığı pozisyonu atsaydı galip ayrılacaktık. Oyuncularımın 80 dakika 1 kişi eksikken gösterdiği oyundan memnunum. İkinci yarıya güçlü bir şekilde başlamak istiyoruz” diye konuştu.

KAPLAN: “ ÇOK ÜZGÜNÜZ”

Maç sabahı oyunculara Denizlispor’un korner ve duran toptan yaptığı organizasyonları izlettiklerini ifade eden Kaplan, “ Oyunculara Denizlispor’un duran toplarda etkili olduğunu söyledik. Ama rakip 10 kişi kalınca kazanırız düşüncesin kapıldık. Sonrasında duran toptan 2 gol yedik. İkinci yarıda 2-2’yi yakaladık belki 3-2 öne de geçebilirdik ama geri gelmek kolay değil. Motivasyonumuzu kaybettik. Kazanıp 14 puana ulaşmak isterdik. Geçen hafta evinde kaybeden bir rakip vardı. Bunun bilinciyle sahada yer aldık. Biz bir türlü öne geçemiyoruz. Öne geçsek daha farklı olacak. Son dakikada güzel bir pozisyon yakaladık ama golü bulamadık. Taraftarlarımızı üzdük, çok üzgünüz. Rakibi, oyuncularımı ve hakemleri tebrik ediyorum. Ama uzatma 4 değil 6-7 dakika olabilirdi. Rakip oyuncular sık sık yere yattı. İkinci yarıda yapacağımız 6-7 transfer ile iyi işler yapacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2019, 18:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
BEHCET SACAR
BEHCET SACAR - 1 yıl Önce

EN AZ BES ADAM ALINMALI

SIRADAKİ HABER