Müdür Ekici, Şeyda Nur’u ağırladı

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda şampiyon olan Goalball Kadın Milli Takım oyuncusu Şeyda Nur Kaplan’ı makamında ağırladı.

Müdür Ekici, Şeyda Nur’u ağırladı

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'ndan altın madalya alan Goalball Kadın Milli Takımı, ülkeye döndü. İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Denizli’ye dönen Goalball Kadın Milli Takım oyuncusu Şeyda Nur Kaplan’ı makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Müdür Ekici; “Ülkemize ve şehrimize büyük bir gurur yaşattınız. Olimpiyat Şampiyonu Milli Takımımızdan bir oyuncumuzunda şehrimizden olması bizlerde ayrı bir sevinç yaşattı. Şeyda Nur ile olimpiyatlar öncesi ilk buluşmamızda Denizli’ye madalya ile döneceğiz sözü vermişti. Olimpiyatlarda madalyayı aldığı anda çok duygulandım. Ülkemiz adına şehrimiz adına çok güzel bir başarıya imza attılar. İlimiz Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler Okulumuz akademik alanda başarılarının yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif alanda da büyük başarılara imza atıyor. Şeyda Nur ve takım arkadaşları bize bir kez daha ‘Hayatta Engel Yoktur’ mesajını verdi” dedi.

“UZUN SÜRE OLİMPİYATLARA HAZIRLANDIK"

Olimpiyat Şampiyonu Şeyda Nur Kaplan; “Uzun süre olimpiyatlara hazırlandık. Takım olarak şampiyon olacağımıza inandık. Şampiyonluk hayallerimizi süslüyordu. Hayallerimizin gerçek olması bizi çok sevindirdi. Tüm ülkenin desteğini arkamızda hissettik. Şampiyon olduktan sonra İstiklal Marşımız okunurken tüm olimpiyat serüvenimiz film şeridi gibi gözümün önünden geçti” dedi. Altın madalyalı şampiyonu altınla ödüllendiren Müdür Ekici, “İstiklal Marşımız bizim Ses Bayrağımız. Bizlerde sizin şampiyonluğunuzda ve İstiklal Marşımızın okunması ile çok gurur duyduk. Hayatta hep başarılı olman dileğiyle iyi ki varsınız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER