NADAL GİBİ OLMAK İSTİYOR… HEDEF ROLAND GARROS…

NADAL GİBİ OLMAK İSTİYOR… HEDEF ROLAND GARROS…

Türkiye Tenis Federasyonu’nun düzenlediği 21 - 26 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara Tenis Kulübü’nde gerçekleşen12 Yaş Milli Takım Belirleme Turnuvası ‘nda Pamukkale Tenis Kulübü sporcularından Eren Özden 2’nci  kez milli takıma seçilerek Denizli’nin gururu oldu.

Denizli’nin adını Türkiye’ ye ve Dünyaya duyurmanın haklı gururunu yaşayan Pamukkale Tenis Kulübü sporcusu Eren Özden’in hikayesini DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Spor Muhabiri İbrahim Alayont araştırdı. 6 yaşında tenise başlayan ve 6 yıl içerisinde milli takım seviyesine gelen Eren, bugünlerde Denizli’nin teniste en büyük yüz akı olarak dikkat çekiyor. Üst üste iki kez milli takıma seçilerek bir ilk gerçekleştiren Eren ile ilgili ailesi, antrenörü ve kulüp başkanı içtenlikle cevaplar vererek genç sporcuyu anlattı.

ÇABUK: “TİTİZ BİR ÇALIŞMA İLE BU GÜNLERE GELDİK”
Eren’in antrenörlüğünü yapan Selim Çabuk, “ Eren 6 yaşında yanımıza geldi. Bu geçen sürede proje oyuncusu olarak titiz bir çalışma içerisinde olduk. Zaten kendisi Türkiye’de hep ilk 4’ün içinde. Aralık ayında  Türkiye 2’ncisi olarak milli takıma girmiş ve Kış Kupası’nda mücadele etmişti. Bu ayda Ankara’da yapılan Yaz Kupası’nda Türkiye 3’üncüsü olarak Romanya’da ülkemizi, Denizli’yi ve Pamukkale Tenis Kulübü’nü temsil edecek” dedi.

“1 YIL SONRA ULUSLARARASI TURNUVALARA ÇIKACAĞIZ”
“6 yaşındaki bir çocukla ilgili hemen bir öngörü olamaz” diyen Çabuk, “ Çok iyi bir sporcu olacağını düşünmüştük. 5 yıllık bir plan yapmıştık. Şimdi de oyuncumuzu 1 yıl daha Türkiye’de oynatacağız ve sonrada uluslararası arenaya açılacağız. Orada da sık sık boy gösterecek. Maliyetli bir spor olduğunu söyleyelim. İstanbul’ da tenis oynayan bir çocuk 2 Bin TL’ye bu sporu yapabilirken, burada çok cüzi miktarlarda bu imkanı sunuyoruz” diye konuştu. “Ülkemizde örnek sporcular var” diyen Çabuk, “ Marsel İlhan, Çağla Büyükakçay, İpek Soylu  ve Başak Eraydın gibi iyi isimler ve Eren’i de umuyorum buralarda göreceğiz” diye konuştu.

ANNE GÖKÇE : “KOLAY OLMADI”
Eren’i yakından takip eden ve gelişiminde çok ciddi katkıları olan Anne Gökçe Esenlik’te, Eren’in büyük işler başardığını belirterek “ Gerçekten büyük işler başardı. Kolay olmadı. Küçük yaşlarda kortlarda oyun oynardı. 6 yaşından itibaren de çalışmalara başladı. Büyük bir özveri gösterdi ve bugünlere geldi. Eren sporcu disiplinine sahip bir çocuk. Her spor dalı ile ilgileniyordu. 2 sene öncesinde tenise karar verdi ve bu yolda ilerlemeye başladı. Hava soğuk olduğunda, sınavı olduğunda bile disiplinden kopmadı. Başarı böyle geldi. Ben sadece maddi olarak katkı verdiğimi düşünüyorum” dedi.

“ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEK İSTİYORUZ”
Biz aile olarak onun kararlarına destek veren diyen Esenlik, “ Duygusal bir çocuk. Takım sporlarında yaptığı hatada arkadaşlarına karşı sorumluluk hissettiğini söyledi. Tenis kişisel bir spor olduğu için bu hisleri olmadığını belirtti. Şu anda iyi bir yerde. İlerleyen yıllarda ne olacak göreceğiz. Eğitim ve sporu bir arada götürüp Türkiye’yi Avrupa da ve dünyada temsil etmek istiyoruz” diye konuştu.

BABA ÖZDEN: “YOLU AÇIK OLSUN”
Eren’in Babası Ulaş Özden’de oğlunun başarısı ile gurur duyduğunu belirterek, “ Yıllardır çalışıyor. Emeklerinin karşılığını da almaya başladı. Bizler elimizden geldiğinde yanına olmaya, destek vermeye çalıştık. Her anne ve baba evladının iyi olmasını ister. Bizde çok mutluyuz. Eren’in üzerinde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım yolu ve bahtı açık olur” dedi.

BAŞKAN OZANSOY: “ BÜYÜK BİR GELECEK BEKLİYOR”
Eren’in Türkiye’de temsil ettiği Pamukkale Tenis Kulübü’nün Başkanı Kadir Ozansoy’da Eren hakkındaki duygu ve düşüncelerini söyledi. Başkan Ozansoy, “ Denizli’nin en eski tenis kulübüyüz. Lokomotif olduğumuzu söyleyebiliriz. Çok iyi bir kulübümüz var. 80’e yakın öğrenci burada mücadele ediyor. Eren’de bu çocuklarımızın içinde. Kendisinden mutluyuz. Onları büyük bir gelecek bekliyor” dedi.

EREN: “HOCALARIM VE AİLEM ÇOK YARDIMCI OLDU”
Başarıları ile adından sıkça söz ettiren ve gelecekte milli takımı uluslararası arenada temsil etmesine kesin gözüyle bakılan Eren’de duygu ve düşüncelerini paylaştı. Tenise anneannesinin vasıtasıyla başladığını belirten Eren, “ En büyük hedefim milli takımda olmaktı. Çok mutluyum. Rusya’da ülkemi temsil ettim. Romanya’da da temsil edeceğim. Çok çalıştım ve başarı bu şekilde geldi. Hocalarım ve ailem çok yardımcı oldu” dedi.

“İDOLÜM NADAL”
Ailesinin kendisine çok büyük destek verdiğini ifade eden genç raket, “ Her gün okul çıkışı beni korta getirdiler. Hocalarım her an benimle birlikte oldular. İleride hedefim uluslararası turnuvalarda mücadele etmek. İdolum Nadal. Çünkü çok fazla koşuyor. Elinden geleni yapıyor. İleride onun gibi Roland Garros’u kazanma gibi bir hedefim var” dedi.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER