Nisan maçları Denizlispor’un kaderini belirleyecek

Spor Toto 1’inci Lig’de düşme hattındaki Altaş Denizlispor’da Kulüp Başkanı Mehmet Uz, Haluk Ulusoy Tesisleri'nde düzenlediği basın açıklamasında; “Her şey yeni başlıyor. Hala düşme hattının içerisindeyiz ve buradan bir an önce çıkmamız gerekiyor. Nisan ayı içerisinde 26 günde oynayacağımız 6 maç bizim kaderimizi belirleyecek” dedi.

Nisan maçları Denizlispor’un kaderini belirleyecek

Spor Toto 1’inci Lig’de düşme hattındaki Altaş Denizlispor’da Kulüp Başkanı Mehmet Uz, Haluk Ulusoy Tesisleri'nde basın açıklamasında bulundu. Ligde son 9 haftaya girildiğinin altını çizen Başkan Mehmet Uz, “Olumsuz hava şartları, bir haftayı bay takım olarak geçirmemiz ve ardından milli maçlar sebebiyle verilen bir haftalık ara sebebiyle 3 haftadır maç oynamıyoruz. Bu süreçte takımımız ara vermeden hazırlıklarını sürdürdü ve 2 hazırlık maçı yaptı. Bu dönem, sakat oyuncularımızın iyileşmesi ve form eksikliği olan oyuncularımızın eksiklerini tamamlaması açısından bizim açımızdan yararlı geçmiştir. Teknik direktörümüz Mesut Bakkal’ın göreve gelmesinin ardından oynadığımız 6 maçın 3’ünü kazandık, 2’sinden beraberlikle ayrılıp, sadece bir mağlubiyet aldık. 6 Maçta 11 puan toplayarak yani maç başına 1.8 puan ortalamasıyla iyi bir seri yakaladık ve rakiplerimizle olan puan farkını en aza indirmeyi başardık. Ancak her şey yeni başlıyor. Hala düşme hattının içerisindeyiz ve buradan bir an önce çıkmamız gerekiyor. Nisan ayı içerisinde 26 günde oynayacağımız 6 maç bizim kaderimizi belirleyecek. Bu maçlardan ilkini pazar günü en yakın rakiplerimizden Kocaelispor’la deplasmanda oynayacağız. Bu maçın hazırlıklarını sürdüren takımımız Kocaeli’ye gidecek. Bundan sonra oynayacağımız maçların 6’sının puan cetvelindeki rakiplerimizle olması, bu maçların 3 puandan daha fazlası anlamına geliyor. Alacağımız her galibiyet bizi hedefimize bir adım daha yaklaştıracak” diye konuştu.

“SADECE LİGDE KALMAYA ODAKLANDIK”

Takımın ligde kalması dışındaki tüm çalışmalarımızı ikinci plana bıraktıklarını ifade eden Başkan Uz; “Olumlu eleştiriler haricindeki tüm seslere kulağımızı tıkadık. Yönetimimiz, teknik heyetimiz, futbolcularımız ve tüm çalışanlarımızla sadece ligde kalmaya odaklandık ve bunu başarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Sezon başından beri başta mali sorunlar olmak üzere birçok sıkıntıyla baş etmeye çalıştığımız tüm kamuoyunun malumudur. Zaman zaman zor günler yaşamamamıza rağmen hiçbir zaman mücadeleden vazgeçmedik ve devraldığımız bu bayrağı yere düşürmemek için gece gündüz çalıştık. Takımımız ligde kalana kadar da bu mücadelemizi aynı kararlılıkla sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Sizden ve taraftarlarımızdan tek isteğimiz, son 9 maçımızda takımımıza olan desteğinizin artarak sürmesidir. Bu şehirde yaşayan, bu şehirde karnını doyuran, bu renklere gönül veren herkesin bir ve beraber olarak, şehrin tek ortak markasına sahip çıkması gerektiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum. Denizlispor’un başarısı bu şehrin başarısı olacaktır. Artık işin sonuna geldik. Dedikodu, iftira ve yıkıcı eleştirilerin kulübümüze hiçbir faydası olmayacağı gibi, telafisi zor zararlar vereceğini herkesin bilmesi gerekiyor” şeklinde ifade etti.

“GÜN, BİR VE BERABER OLMA GÜNÜDÜR”

Taraftara seslenen Başkan Mehmet Uz, şunları kaydetti: “En büyük gücümüz olan taraftarlarımızın desteğine bundan sonra daha fazla ihtiyacımız olacak. Pandemi sebebiyle ayrı kaldığımız taraftarlarımızdan Passolig kartı olmayanların kartlarını çıkarmalarını, e-bilet süresi dolanların da sürelerini uzatmalarını istirham ediyorum. İç sahadaki ilk maçımızı 10 Nisan 2022 Pazar Günü oynayacağız. Bu tarihe kadar eksiklerin tamamlanması ve ilk maçımızda tribünleri eskisi gibi dolu olması gerekiyor. Bu sezon tribünlerdeki yerini alan cefakar taraftarlarımızın ‘Kaybedildi’ denilen maçların dönmesinde ne kadar etkili olduklarını defalarca gördük. Ligde kalma yolunda hem saha hem de saha dışındaki tüm gücümüzü ortaya koymamız gerekiyor. Gün, bir ve beraber olma, güçlükleri birlikte aşma ve hedefe odaklanma günüdür. Bu günleri iyi değerlendirmekten başka çaremiz yok. Şehir olarak hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek zorundayız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER