Nurullah Sağlam’dan Fenerbahçe’ye sağlam gönderme!

Denizlispor’un 2005-2006 sezonunda Teknik Direktörlüğünü yapan Nurullah Sağlam’dan; Fenerbahçe’ye sağlam gönderme geldi. Ligin son haftasında 16 dakika uzayan ve 1-1 sona eren karşılaşmada sarı-lacivertlileri şampiyonluktan eden Denizlispor’un Teknik Direktörü olan Sağlam, “Fenerbahçe bize Galatasaray kompleksinden dolayı gol atamadı” dedi.

Nurullah Sağlam’dan Fenerbahçe’ye sağlam gönderme!

2005-2006 sezonunda Denizlispor’un Teknik Direktörlüğünü yapan Nurullah Sağlam’dan Fenerbahçe’ye ‘sağlam’ gönderme.

O sezon takımı ligde tutmayı başaran Sağlam; son hafta Fenerbahçe’ye geçit vermemişti. Yeşil-siyahlılar 1-1’lik sonuçla ligde kalmayı başarırken Fenerbahçe ise şampiyonluğu ezeli rakibi Galatasaray’a kaptırmıştı. 16 dakika uzayan olaylı karşılaşma uzun yıllar konuşulmuştu.

“O dönem bizim bir iddiamız yoktu” diyen Sağlam, “ Fenerbahçe şampiyonluk için oynuyordu.16 dakika uzatma verdiler. Dedim ki bunlar Galatasaray kompleksinden bize gol atamaz, atamadılar da. Bakıyorum halâ aynı kompleks…” dedi.

O karşılaşmada Denizlispor; 83’te Mustafa Keçeli’nin attığı golle 1-0 öne geçmiş, Fenerbahçe ise 89’da Tuncay Şanlı’nın attığı golle durumu 1-1’e getirmişti. Verilen 16 dakikalık uzatmada ise başka gol olmamış ve Fenerbahçe şampiyonluğu Galatasaray’a kaptırarak büyük bir travma yaşamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER