OLAYLI MAÇIN FATURASI KESİLDİ BAŞKENT EKİBİNDEN 10 KİŞİ PFDK'DA

OLAYLI MAÇIN FATURASI KESİLDİ BAŞKENT EKİBİNDEN 10 KİŞİ PFDK'DA

Olaylı Denizlispor, Ankaragücü karşılaşmasının faturası çıktı. Her iki kulüpte disiplin kuruluna sevk edilirken, Ankaragücü’nden 10 kişinin cezası istendi.

Denizlispor-Ankaragücü karşılaşmasının 45’ dakikasında protokol tribününde çıkan olaylarla ilgili disiplin kurulu açıklama yaptı. Alınan karara göre Denizlispor, saha olayları nedeniyle 52’nci maddeden, çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle de 53’üncü maddeden PFDK’ya sevk edildi.

Horoz’un saha olayları nedeniyle saha kapatma ve para cezası alabileceği kaydedilirken, çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle de para cezası alması bekleniyor. Yeşil-siyahlılarda ayrıca atletik performans antrenörü Engin Yılmaz’da saldırılarda bulunduğu gerekçesiyle 44’üncü maddeden disipline sevk edildi. Öte yandan Ankaragücü kafilesinde yer alan 10 kişide PFDK’ya sevk edildi.

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner,  yöneticiler Levent Yılmaz ve Ağçabay saldırıları nedeniyle 44’üncü maddeden , yönetici Tuna Yılmaz sportmenliğe aykırı hareketten, yönetici Emrah Yıldız sportmenliğe aykırı hareket ve tedbire uymaması nedeniyle 36 ve 50. Maddeden disipline sevk edildi.

 Kulüp görevlisi Kemal Çorum’da saldırılarda bulunduğu gerekçesiyle yine 44’üncü maddeden sevk edildi. Yine Kulüp Görevlisi Burhan Cabir Uzun saldırıları nedeniyle 44, atletik performans antrenörü Gökhan Kandemir’de hakaret ettiği gerekçesiyle 41’inci maddeden disipline sevk edildi.

Ankaragücü antrenörü Osman Zeki Korkmaz hakaret, sportmenliğe aykırı hareket  ve tedbire uymaması nedeniyle 36, 41 ve 50’inci maddeden disipline sevk edildi. Ankaragücü Kaptanı Alihan Kubalas’ta sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle tedbirli olarak disipline sevk edilen isimler arasında yer aldı.

İBRAHİM ALAYONT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER