“ÖNCELİĞİMİZ FAİR-PLAY OLMALI…”

Denizli’deki amatör spor kulüplerini bir çatı altında toplayan Denizli ASKF (Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) Başkanı Feyyaz Ceşen, hafta sonunda başlayacak olan 2018-2019 futbol sezonunda tüm takımlara başarılar diledi.

“ÖNCELİĞİMİZ FAİR-PLAY OLMALI…”

Denizli ASKF (Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) Başkanı Feyyaz Ceşen, yeni sezonda tüm takımlara başarılar diledi.  “Önceliğimiz Fair-Play olmalı” diyen Başkan Ceşen, “Hem Bölgesel Amatör Lig, hem Denizli Süper Lig, hem de 1. Amatör Küme’de sezon başlıyor. Ben bu liglerde mücadele eden takımlarımızın centilmenlik ruhuyla mücadele edeceğine inanıyorum. Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Futbola profesyonel liglerden sonra amatörlerde de heyecan başlıyor. 22-23 Eylül tarihlerinde hem Spor Toto Bölgesel Amatör Lig hem Denizli Süper Lig hem de 1. Amatör Küme’de maçlar oynanacak. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de 2018-2019 sezonunda Denizli’yi temsil eden takımlar Serinhisarspor, Kale Belediyespor ve Tavas Birlikspor takımları 14 takımın yer aldığı 7. Grupta mücadele edecek. İlk haftada Serinhisarspor, Aydınspor 1923 takımını Kızılcabölük Stadı’nda Pazar günü saat 15.00’de konuk edecek. Yine aynı gün ve saatte Tavas Birlikspor, Didim Belediyespor ile deplasmanda karşılaşırken, Kale Belediyespor Bucak Belediye Oğuzhanspor ile yine deplasmanda puan mücadelesi verecek. Denizli Süper Amatör Lig’de ise Sarayköy 1926 FK, Acıpayam Belediyespor, Yeşil Çivril Belediyespor, Sarayköyspor, Bağbaşı Zeytinköyspor, Y.İ. Akhanspor, Buldan Belediyespor, Nikferspor, Çamelispor, Dokuzkavaklarspor, Çal Belediyespor, Denizli Starspor, Kalınkozspor ve Yeşilköyspor takımları yer alıyor. İlk hafta Nikferspor – Buldan Belediyespor, Yeşilköyspor – Sarayköyspor 1926 FK, Dokuzkavaklarspor-Bağbaşı Zeytinköyspor, Çal Belediyespor –Sarayköyspor, Denizli Starspor – Yeşil Çivril Belediyespor, Kalınkozspor – Acıpayam Belediyespor ve Çamelispor-Y.İ. Akhanspor maçları yapılacak.

Denizli 1. Amatör Küme’de 2018-2019 sezonunda 3 ayrı grupta 38 takım mücadele edecek.  14 takımın yer aldığı A Grubu’nda heyecan bu hafta sonunda başlayacak. Denizli’de geçen hafta ise U 15 ve U 17 Ligi maçlarında heyecan başlamıştı.

“KAZANAN FAİR-PLAY OLSUN”
Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, 2018-2019 sezonunun tüm camiaya hayırlı olmasını dileyerek, centilmenlik çağrısı yaptı. “Futbolun en önemli unsuru centilmenliktir” diyen Başkan Ceşen, “Futbol camiası çok büyük bir aileden oluşmaktadır. Yeni sezonumuz geçen hafta oynanmaya başlayan gençler ligleri ile başladı. Bu hafta sonunda da Spor Toto BAL, Denizli Süper Amatör Lig ve Denizli 1. Amatör Küme’de müsabakalar başlıyor. Ben öncelikle tüm takımlarımıza başarılar diliyorum. Denizli’yi Spor Toto BAL’da temsil edecek olan 3 takımımızdan biri iç sahada diğer ikisi de deplasmanda sezona başlıyor. Süper Amatör Lig’de de heyecanlı maçlar oynanmasını bekliyoruz. 1. Amatör Küme ve Gençler ligi de Denizli’ye yakışır şekilde oynanacaktır. Futbol bir oyun ve kazanan bir tane olacak. Önemli olan centilmenlik. Ben tüm liglerde yer alan takımlarımızın Fair-Play ruhuyla hareket ederek Denizli’nin adını Türkiye’ye güzellikle duyuracağına inanıyorum. Hakem, gözlemci, saha komiseri, sağlıkçı, yönetici, futbolcu, antrenör ve basın büyük spor ailesini oluşturuyor. Bu büyük aile güzelliklerle anılacak sezonun yaşanmasını sağlayacaktır. Oynanacak olan liglerimizin tamamında centilmenliğin ön planda olmasını umarak, 2018-2019 futbol sezonunda tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER