Osman Zolan: “Yeni stadyumu inşa edeceğiz”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yeni stadyumun yerinde tarihi eser kalıntıları bulunduğunu açıkladı. Yeni stadyum için çalışmaların devam ettiğini aktaran Başkan Zolan, “Yeni stadyumun şehir merkezine yakın bir yerde inşa edeceğiz” dedi.

Osman Zolan: “Yeni stadyumu inşa edeceğiz”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 019 Değerlendirme toplantısı için gazetecilerle bir araya geldi. Başkan Zolan, 2019 yılında Denizli için yapılan hizmetleri ve yıl içerisinde yapılacak olan hizmetleri aktardığı toplantıda söz verdiği stadyum için de açıklamalarda bulundu.

“STADYUM YERİNDE TARİHİ ESER KALINTILARI BULUNDU”

“2019 en büyük olaylarından biri de Denizlispor’un Süper Lige çıkmasıdır” diyen Zolan, “9 yıllık hasreti bitti ve Denizlispor Süper Lige çıkarak bizleri gururlandırdı. Seçimlerden önce söz verdiğimiz yeni stadyum için bizlerde 2019 yılı içerisinde çalışmalar yaptık. Yeni stadyumun inşası için projeyi bitirip, yerini ayarlamıştık ancak ayarladığımız yerde tarihi eser kalıntıları bulundu” dedi. Şu anki stadyumu yenilediklerini ifade eden Başkan Zolan, “ Ancak bu yeni stadyum yapılmayacağı anlamına gelmiyor. Denizlispor ve Denizlili kardeşlerimiz için stat yapacağız” ifadelerini kullandı.

“ŞEHİR MERKEZİNE YAKIN OLACAK”

Yeni stadyumun yapımının 1-1.5 yıl süreceğini kaydeden Başkan Zolan, “Denizlili vatandaşlar stadyumun aynı yerinde yapılmasını istiyor. Bu da 1-1.5 yıl sürecek. O yüzden biz stadyumu şehir merkezine yakında bir yerde, yeni stadyumu inşa edeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER