Özdilek, Alayont’a konuştu: “Denizlispor ligde kalacaktır!”

Yukatel Denizlispor ile yolları ayrılan Teknik Direktör Mehmet Özdilek, ayrılığın ardından ilk kez konuştu. Yeşil-siyahlılara bundan sonraki süreçte başarılar dileyen Özdilek, Denizlispor’un Süper Lig’de kalacağını söyledi.

Özdilek, Alayont’a konuştu: “Denizlispor ligde kalacaktır!”

1-0’lık Hes Kablo Kayserispor mağlubiyeti sonrası Yukatel Denizlispor yönetimi ile görüşen ve karşılıklı anlaşarak takımdan ayrılan Teknik Direktör Mehmet Özdilek, ayrılık sonrası ilk kez DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Spor Muhabiri İbrahim Alayont’a konuştu. Yeşil-siyahlı yönetimin aldığı karara saygı duyduğunu dile getiren 53 yaşındaki teknik adam, “ Tüm Denizli takıma destek versin. Bir çatı altında birleşsinler” diyerek birliktelik mesajı verdi.

“YÖNETİM BÖYLE UYGUN GÖRDÜ”

1-0’lık Kayserispor yenilgisi sonrası yönetimle görüşen ve karşılıklı anlaşarak sözleşmesini fesheden Özdilek, “ Söylenecek çok fazla söz yok. Yönetim kurulunun aldığı karara saygı duyacaksın. Fazla irdelenecek bir şeyde yok. Ama baktığımız zaman takımı 15’inci sırada alıp 13’üncü sırada bıraktık. Daha ligin bitimine 12 hafta var. Yönetim böyle uygun gördü. Çok fazla detaya girmeye gerek yok” dedi.

“BARROW SABAH KALKTIĞIMIZDA KAMPI TERK ETMİŞTİ”

“Sorunları çözmek için buradayız. Zaten birçok sorunu herkes biliyor” diyen Özdilek, “ Biz sorunlar dışarı yansıtmadan halletmeye çalıştık. Örneğin maç günü yaşadığımız hadise, çok enteresan. Barrow sabah kalktığımızda kampı terk etmişti. Yaptığını hoş karşılamak mümkün değil, hoş bulmuyorum. Takıma ciddi bir zarar verdi. Taktik anlamda 1 hafta çalışmıştık, çok üzerinde durmam ama Barrow’un yaptığı ne camiaya, ne takım arkadaşlarına ne de kendisine yakıştıramadım. Kendi başına verdiği bir karar. Böyle bir karar verdiyseniz eğer maçı oynar, takım arkadaşlarınızı yalnız bırakmaz ve ardından tercihinizi uygularsınız. Açıkçası kamptan kaçacak kadar büyük bir alacağı yok. En fazla 1 ay” diye konuştu.

“İKİNCİ YARILAR, İLK YARI GİBİ OLMAZ”

Her takımda dalgalanmalar olabileceğini aktaran 53 yaşındaki teknik adam, “Önlenemez bir düşüş yoktu. İlk devrede iç sahada Fenerbahçe, Sivas ve Alanyaspor’a kaybettik. Bunu başarısızlık olarak nitelemek etik değil. Her toplantıda belirttiğim bir nokta vardı. İkinci yarılar ilk yarı gibi olmaz” ifadelerini kullandı.

“2 OCAK’TA OYUNCU KADRODA OLMALI”

“İkinci yarıda yapılan transferlerin her takım için zor olduğunu düşünüyorum” diyerek sözlerine devam eden Özdilek, “ Doğru takviyeler çok önemli. Bu takviyelerin devre arasında takıma girmesi daha da önemli... Her takım için devre arası transferi zordur. Eğer oyuncu alacaksanız 2 Ocak’ta kadroya dahil etmek zorundasınız. Böyle olsun ki oyuncu antrenmana, takıma, arkadaşlarına ve sisteme alışsın. Ama Türkiye’de bu böyle olmuyor. Bu sorun sadece bizim değil Türkiye’deki her takımda ortaya çıktı. Sakatlıklar, adaptasyon sorunları ve taktik anlamda takıma alışmamaları gibi… Çok faydalı olamıyorlar. 5 ve 6’ncı haftanın ardından oyuncular tam anlamıyla hazır oluyor. Bizde böyle bir süreç yaşadık.” Şeklinde konuştu.

“İSTİKRAR YOK, HEM OYUNCULUK HEM KARAKTER ANLAMINDA”

Yukatel Denizlispor-Kayserispor maçında takımına galibiyeti getiren golü atan Sapunaru ile sorun yaşan ve maç sonrası Rumen stoperin kendilerine küfür ettiğini aktaran Özdilek, şunları söyledi. “Sapunaru’nun istatistiksel veriler, aldığı dakikalar ve sakatlık sorunu olduğu için çok faydalı olacağını düşünmedik ve yollarımız ayrıldı. Şu anki takımında da çıktığı ilk maçta bunu gördük. Futbolcu olarak istikrarlı olduğunu düşünmüyorum. Hem oyuncu hem de karakter anlamında”

“İÇ SAHADA BAŞARI YOKSA İRDELEMEK LAZIM”

Denizlispor taraftarının takıma sahip çıkması gerektiğini söyleyen Özdilek, “ er basın toplantısında bunu dile getirdim. Bu takıma sahip çıksınlar. Özellikle iç saha maçlarında. Denizlispor deplasmanda Türkiye’nin en iyi 3’üncü takımı konumunda. İç sahaya bu yansımıyorsa irdelemek lazım. Maçın başından sonuna kadar destek olunması gerekiyor. Farklı duyguları ve içerideki çekişmeleri kenara bırakmak lazım… Kayıtsız destek verilmesi gerekiyor. O zaman iç sahadaki sonuçlar iyi olur. Denizlispor bunu lehine çevirmek zorunda. Buda seyirci desteği ile olacak” dedi.

“TÜM DENİZLİ TAKIMA DESTEK VERSİN”

“Denizlispor’a bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum” diyen tecrübeli teknik adam, “İlk geldiğim günde belirtmiştim. Bu takım ligde kalacaktır. Denizlispor’un ligde kalması geleceği açısından ekonomiyi planlama anlamında çok önemli ve değerli. Tüm Denizli halkı takımına destek versin. Kişisel çıkarları bir kenara bıraksınlar ve bu çatı altında birleşsinler. Bu birleşme olursa Denizlispor çok güçlü bir camia olur. Ümit ediyorum ki bundan sonraki süreçte bunu başarırlar” diye konuştu.

“HİÇBİR KULÜPTEN SORUNLU AYRILMADIM”

Çalıştığı hiçbir kulüpten sorunlu ayrılmadığını ifade eden Özdilek, profesyonel olduğunun altını çizdi ve ‘İlerleyen yıllarda tekrardan Denizlispor’da görev almak ister misiniz?’ sorusuna, “ Bizler profesyonel insanlarız. Hiçbir kulüpten sorunlu ayrılmadım. Anlaşma yaparken nasıl isek ayrılırken de dostane ayrılıyoruz. Bizim kitabımızda böyle yazıyor. Önümüzdeki yıllar ne gösterir bilemem. Bizler profesyonel insanlarız. Şartlar oluşur, oluşmaz ayrı ancak bundan 5, 10 sene sonrasını konuşmak etik değil. Bugüne bakmak lazım… Ayrıca Denizlispor bu sene ligde kalırsa önümüzdeki yıllar için daha iyi planlama şansı olacaktır” dedi.

“HAK ETMEDİĞİM PARAYI ALMAM”

Ayrıca 31 Mayıs’a kadar sözleşmesi bulunan Özdilek sözleşmede yazmasına rağmen, ‘Mart, Nisan ve Mayıs’ ayındaki maaşlarını almadı. Karşılıklı anlaşılarak yollar ayrılan Özdilek, “ Çalıştığım takımlarda bu hep böyle. Ben böyle hareket ediyorum. Benim için sıkıntı yok. Doğru olan budur. Hak etmediğim parayı almam” diyerek konuya açıklık getirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER