ÖZKÖYLÜ: “DEVRE ARASINA KADAR BURADAYIZ”

Denizlispor Teknik Direktörü Osman Özköylü, 20 eylül perşembe günü yapılacak olan olağanüstü kongrenin takımı abandone ettiğine dikkat çekti. Özköylü, “Kasım ayına kadar ödemelerin yapılmayacağının açıklanması ve kongre kararına rağmen biz en azından devre arasına kadar burada olacağız. Onurumuz için formasını giydiğimiz kulübün namusu için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

ÖZKÖYLÜ:  “DEVRE ARASINA KADAR BURADAYIZ”

Spor Toto 1. Lig’in 6. Haftasında 21 eylül cuma günü Osmanlıspor’a konuk olacak olan Denizlispor’da çalışmaların Denizli etabı dün tamamlandı. Haluk Ulusoy Tesislerinde Teknik Direktör Osman Özköylü yönetiminde Eskişehirspor maçının ardından ara vermeden yapılan çalışmaların ardından yeşil siyahlı kafile,  Ankara’ya hareket etti. Burada kamp yapacağı otele yerleşen Horoz,  21 eylül cuma günü oynanacak olan Osmanlıspor maçı öncesi hava şartlarına uyum sağlamak adına son çalışmalarını burada yapacak.

SEDDAR SON İDMANI YARIDA BIRAKTI, TİSDELL’İN DURUMU İYİ
Takımda sakalığı bulunan Kibong Mbamba ve antrenman eksiği bulunan Ahmet Taş dışında eksik oyuncu bulunmuyor. Son antrenmanda kasığında ağrı bulunan Tisdell’in ciddi bir sorunun olmadığı ifade edilirken, arka adalesinde zorlanma tespit edilen ve antrenmanı tamamlayamayan Seddar’ın Osmanlıspor karşılaşmasında oynamasının zor olduğu öğrenildi.

“KİBONG EKİM AYINDA HAZIR OLACAK”

Denizli’deki son çalışma öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Osman Özköylü, Pazar günü oynanan maçın ardından ara vermeden çalıştıklarını ve çalışmaların tamamen yenilemelerle geçtiğini söyledi. Sakatlığı bulunan Kibong Mbamba hakkında konuşan Özköylü, “Kibong’un sakalığı geçti. Testler yapılıyor. Kendisi Ekim ayındaki milli aranın ardından takımla birlikte yüzde 100 olarak çalışmalara katılacak. Bunun dışında Ahmet Taş’ın antrenman ve tempo eksiği var. Burak Çalık’ın da hafif sakatlığı bulunuyor” dedi.

“SAHA DIŞI OLAYLAR TAKIMI ETKİLİYOR”
Takımın saha içinden çok saha dışı olaylardan etkilendiğini aktaran Özköylü, “Saha dışı olaylar yüzünden saha içine odaklanma sıkıntısı yaşıyoruz. Başkanımızın televizyondan yaptığı ödemelerin Kasım ayına kadar yapılamayacağı açıklaması ve alınan kongre kararı takımı olumsuz etkiledi.  Takım bunun şokunu yaşadı. Bunun öncesinde yaşanan Altınordu yenilgisi de eklenince oyuncuların yaptığı 2 günlük tatil sıkıntılı geçti. Futbolcular bizi aradı. Ne oluyor diye. Sonuçta herkes buraya verilen sözler üzerine geldi. Yapılan açıklama ve alınan karar takım üzerinde şok etkisi yarattı. Psikolojik olarak takım etkilendi. Bu bağlamda Eskişehirspor maçı çok kritikti. Avantaj da olabilirdi. Dezavantaj da. Nitekim ilk yarıdaki performans maçın oynanmadan kazanılamayacağını gösterdi. Devre arasında kazanmak için karakter göstermek zorundaydık. Sonuçta futbolcular bu tepkiyi verdik. En azından maçı kazanma adına karakter gösterdik ve kazandık.

“ONURUMUZ İÇİN OYNAYACAĞIZ”
“En azından devre arasına kadar hiçbir şey olmasa bile burada olmamız gerekiyor” ifadelerini kullanan kurt hoca, “ Devre arasında ne olur ondan sonra herkesin kendi problemi. Gitmek mi isterler kalmak mı isterler kendileri karar verir. Bu onların problemi ve ayrıca yönetimin problemi. Ama biz o güne kadar ister para ödensin, ister ödenmesin bunu hiç dert etmeden onurumuz için, formamızı giydiğimiz takımın namusu için mücadele etmemiz lazım. Bunu da oyuncu arkadaşlarımızla konuştuk. Bundan sonra odaklanacağımız tek şey sahada mücadele, kazanma ve sahadan mutlu çıkma olduğunu onlarla konuştuk” dedi.

GÖRÜNEN DAĞIN ARKASINDA BİRÇOK ŞEY VAR
“Osmanlıspor maçı bizim için önemli” diyen Özköylü “ Bizim için onur mücadelesi olması gereken bir maç. Takımın gerektiği şahsiyetini ve karakterini ortaya koyması gereken bir maç. Camiaya da güven vermesi gereken bir maç. Ben camiaya ve taraftarlara sesleniyorum. Lütfen bizi sadece saha içi olaylarla yargılamasınlar. Görünen dağın arkasında birçok şey var” diye konuştu.

TARAFTARI MUTLU EDECEĞİMİZE İNANIYORUM
Eskişehirspor maçında taraftarın tribündeki yerini aldığını aktaran Özköylü, “Kötü geçen bir Altınordu maçının ardından Eskişehir maçında taraftar yine sahadaki yerini aldı. Bu takıma sahip çıksınlar. Bize güvensinler. Biz bu takımın onurunu korumak için mücadelemizi vereceğiz. Bize inansınlar. Osmanlıspor maçından alınacak olan sonuçla onları mutlu edeceğimize inanıyorum” dedi.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER