ÖZKÖYLÜ: “TAKIMIN PSİKOLOJİK SORUNLARI VAR”

Denizlispor Teknik Direktörü Osman Özköylü, 4-1 kazandıkları Eskişehirspor karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu. Takımın kongre kararı alınmasının ardından ciddi psikolojik sıkıntılar yaşadığını ifade eden Özköylü, her şeye rağmen kazandıklarını söyledi.

ÖZKÖYLÜ: “TAKIMIN PSİKOLOJİK SORUNLARI VAR”

Es-Es’i 4 golle geçen yeşil siyahlılar Teknik Direktör Osman Özköylü, kazandıkları için mutlu olduğunu ifade etti. Galibiyeti taraftara armağan eden deneyimli teknik adam, ilk yarıda oynanan kötü futbol için “Biz bu değiliz” açıklamasını yaptı.

“ZOR MAÇ OLACAĞINI SÖYLEDİK”
Eskişehirspor’un genç ve tecrübesiz bir takım algısı yaratıldığı için oyun içinde sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Özköylü, “Bu algı oyuncuların kafasında da vardı, bunu anlatmamıza rağmen, o amaçları, orada yaptıkları mücadeleleri, maçları ne zaman nasıl kaybettiklerini, kırılma anlarını hepsini tek tek oyuncularımıza anlattık. Böyle maçların her zamankinden çok daha zor olduğunu, bu ligin en iyi takımına karşı bile daha ciddi oynayabileceğimizi ama böyle bir maçta konsantrasyon eksikliği olursa sıkıntı yaşayabileceğimizi anlattık. Neticesinde ilk yarı iyi başladığımız öne geçtiğimiz bir maçta bütün ipler elimizde olması gerekirken maalesef hakemin verdiği kararlarla hakemle uğraşmaktan, kendimizle uğraşmaktan oyuncuların kendi içerisinde bir takım problemlerle uğraşmasından oyun anlamında istediğinizi ortaya çıkaramadık. Devre arası kendi aramızda konuştuk oyuncular kendi aralarında konuştular ve taşlar yerine oturdu” dedi.

“GÜNÜ GELEN ALACAKLAR BEKLENİRKEN, KONGRE KARARI ALINDI”

“Biz bu değiliz biz gerçekten bu değiliz” diyen Özköylü, “Özellikle ilk iki haftada oynadığımız Gazişehir ve Adana Demirspor maçlarındaki Denizlispor'un sahadaki görüntüsü, mücadelesi, oyunu bizim gerçek kalitemiz. Hatta onun daha üzerine çıkabilecek bir kalitemiz var ama maalesef özellikle en son Altınordu maçının kötü oyunu, kaybedilmesi, takım içerisinde yaşanan birtakım problemler, arkasından o maçın şokunu atamadan yönetiminin aldığı kongre kararı bir anda bizi çok demoralize etti. Takım içerisinde oyuncular içerisinde çok ciddi psikolojik problem yaşadık. Bu da çok doğaldır çünkü herkes yönetimden günü gelmiş alacaklarını beklerken veya yönetimden bu konuda bir hamle beklerken bir anda kongre kararı alınıyor. Herkes televizyondan Kasım ayından önce alacaklarını alamayacağını öğreniyor, bir anda bütün herkesin gardı düştü. Hem Altınordu maçı mağlubiyeti, arkasından bu karar bir anda takım dibe vurdu. İnanın 15 gündür bu takımı toparlamak için antrenman bir tarafa, bizim antrenmanla, teknikle, taktikle yetenek ile alakalı hiçbir sorunumuz yok. Bizim sorunumuz kulüp içerisindeki yaşadığımız problemler. Maalesef şu anda bu anlamda güçlü desteğe ihtiyacımız var o desteği bulamıyoruz” şeklinde konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN BİZİM İÇİN 3 PUANDI”
En büyük sıkıntımız psikolojik ifadelerini kullanan Özköylü, “Bu anlamda olacak kongrenin sonucunun ne olacağı, başkanımız devam edecek mi, yönetim devam edecek mi veya farklı birisi gelecek mi, bununla ilgili süreç ne olacak? Şu anda bizim en büyük sıkıntımız psikolojik ve bu psikolojik sıkıntıyı özellikle ilk yarıda çok bariz hissettik. Gerek yaptığımız değişiklikler gerekse yaptığımız konuşmalar oyuncuların kendi arasındaki verdikleri tepki bir anda işin rengini değiştirdi, kendi kalitemize birazcık ulaştık. Sonucunda böyle bir skor elde ettik. Oyuncularımı tebrik ediyorum, bu psikolojik sıkıntıların içerisinde ihtiyacımız olan bir 3 puandı. Her şeyi bir kenara bırakıyorum, oyunu, güzel futbolu, skoru. Önemli olan bizim için 3 puandı, bunu da aldık, bunun moralini ve keyfini yaşamamız lazım. Tabi önümüzde çok kısa süre içerisinde Cuma günü Osmanlıspor deplasmanı var. Artık kendimizi tamamen oraya konsantre edeceğiz. Biz gerçek kimliğimizle oynadığımız zaman gerçek mücadelemizi yaptığımız zaman sahada her zaman iyi bir Denizlispor olacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211