PALAZ: “SAHA İÇİ VE DIŞINDA ÖNEMLİ KATKI YAPACAKTIR”

Recep Niyaz’la 2015-2016 sezonunda Denizlispor’da beraber çalışan teknik direktör Koray Palaz, eski öğrencisinin yeşil siyahlılara transferini değerlendirdi. Deneyimli teknik adam, “ Recep, Denizlispor’la Süper Lig’e yürüyebilir. 3 yıllık anlaşmada bunu gösteriyor” dedi.

PALAZ: “SAHA İÇİ VE DIŞINDA ÖNEMLİ KATKI YAPACAKTIR”

Denizlispor’u 2015-2016 sezonunda ligde tutan ve o dönem Recep Niyaz’ın da hocalığını üstlenen Koray Palaz genç yıldızın yeniden yuvaya dönüşüyle ilgili DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne konuştu. “ligde kaldığımız sezon önemli bir payı vardı” Palaz Recep hakkında, “Öncelikle bizim çalıştığımız dönemde Recep takımın ligde kalmasında önemli rolü olan bir oyuncuydu. Hem kişiliğiyle, hem de futbolculuk yetenekleriyle, takımın yakalamış olduğu o güzel havaya renk katmıştı” dedi. 

“çalıştığım yetenekli oyunculardan bir tanesi”
“Futbolculuk değerleri benim için çok yüksek bir oyuncu” diyen Palaz, “  Kesinlikle Süper Lig’i hak eden ve yer alması gereken bir isim. Zaten orada da oynadı. Bu transfer Denizlispor’un hedeflerini gösteriyor. Play-off için ideal bir kadro kuruldu. Recep’in gerek Denizlispor’a olan sevgisi, gerek Denizli’ye olan bağlılığından dolayı böyle bir tercih yapması beni şaşırtmadı. Recep Niyaz saha içinde antrenmanda ve dışında Denizlispor formasını gururla taşıyan bir oyuncu. Çalıştığım yetenekli futbolcularından biri, tekrar çıkış yakalayacağını düşünüyorum. 3 yıllık sözleşme imzaladı. Denizlispor’la Süper Lig’e gidebilir. Çok efendi ve esprili bir adam. Onun olduğu yerde güzel atmosferler olur. Kendisi adına çok sevindim” ifadelerini kullandı.

“yeterli tecrübesi var”
Recep’in 23 yaşında olmasına rağmen belli bir olgunluğa ulaştığını belirten Palaz, “  Recep 23 yaşında ve artık olgun. Belli şeyleri yaşayan bir oyuncu. 1. Lig de ve Süper Lig’de tecrübesi var. Denizlispor’da da tecrübeli kadro içerisinde en kritik anlarda devreye girecektir. Recep soyunma odasında olması gereken karakterde bir oyuncu” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211