Pamukkale Belediyesi’nden amatör futbol kulüplerine destek

Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan Pamukkale Belediyesi, Amatör Spor Haftası’nda ilçede bulunan amatör futbol kulüplerine malzeme yardımında bulundu. Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale’nin spor kenti olmasını amaçlıyoruz. Bunun için önemli projeleri hayata geçiriyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi’nden amatör futbol kulüplerine destek

Pamukkale Belediyesi, spor konusunda önemli çalışmalarına devam ediyor. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Pamukkale Belediyesi, 4-10 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası’nda amatör futbol kulüplerine önemli destek sağladı. İlçe genelinde faaliyetlerini sürdüren 29 amatör spor kulübüne forma, şort, tozluk, tekmelik, antrenman topu, çanta ve antrenman malzemelerinin yanında antrenörlere spor malzemeleri dağıtıldı. Pamukkale Üniversitesi Kınıklı Spor Kompleksi’nde Belediye Başkanı Avni Örki ev sahipliğinde düzenlenen törene, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Ayşe Sarıkaya ve spor kulübü temsilcileri katıldı.

“SPORA DESTEĞİMİZ SÜRECEK"

Belediye Başkanı Avni Örki, ilçenin birçok özelliği ile dikkat çektiğini ifade ederek; “İlçemiz turizm, tarih, sağlık ve tarım ile anılıyor. Biz bu özelliklerinin yanında Pamukkale’nin spor ilçesi olması için çalışıyoruz. Spor anlamında çok güzel bir yıl bizi bekliyor. Amatör maçların oynanabileceği 2 stadımızın yapımına başladık. Bunlardan biri Akköy’de diğeri de Akvadi’de. Bunun yanında toplam 31 halı saha ile birlikte 25 basketbol sahası yapıyoruz. Ayrıca salon sporları ile ilgili de tesisleşme konusunda çalışmalarımız var. Bu statları ve sahaları 1 yıl 2 yıl sonra değil aylar sonra vatandaşlarımızın, gençlerimizin, amatör sporcularımızın hizmetine sunmuş olacağız. Spor bizim önemsediğimiz bir unsur. Çünkü sporla tanışan gençler kötü alışkanlıklardan uzaklaşmış oluyor. Biz de imkanlarımız dahilinde her zaman amatör spor kulüplerinin yanında oluyoruz. Bugün de ilçemizde kayıtlı olan 29 futbol kulübüne, ihtiyaç talepleri doğrultusunda ağırlıklı olarak antrenman malzemelerinin yer aldığı destek sağlıyoruz. Kulüplerimiz bu malzemeleri güle güle kullansın. Yeni sezonun sağlık ve başarı dolu olmasını dilerim” dedi.

“BAŞKANIMIZ SAYIN AVNİ ÖRKİ'YE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Törende konuşan Denizli ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya, “Amatör Spor Haftamızı kortej yürüyüşü ve ardından sportif etkinlikler ile başlatmıştık. Şimdi de sezon başlamadan sizlerin ihtiyaçlarını düşünen Pamukkale Belediyesi’nin bir etkinliğindeyiz. Her zaman yanımızda olan ve hiçbir zaman desteğini esirgemeyen her zaman amatörlerin, sporcuların yanında olan Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Avni Örki’ye çok teşekkür ediyorum” dedi.

“KULÜPLERİMİZE ÇOK GÜZEL TESİSLER YAPILDI"

Yerel yönetimlerin spora verdiği desteğin önemli olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, “Eskiden toprak sahalarda, zor şartlarda spor yapmaya çalışırdık. Şimdi kulüplerimize çok güzel tesisler yapıldı, imkanlar yaratıldı. Belediyelerimiz, devletimiz, bakanlarımız, STK’lar yardımcı oluyorlar. Sayın başkanımızın dediği gibi; bu yıl birçok saha, gençlik merkezleri yapılmış olacak” diye konuştu.

“YEREL YÖNETİMLERİN MERKEZİ İDARİ İLE BİRLİKTE OLMASI SEVİNDİRİCİ"

Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut ise Denizli’de katıldığı ilk törenin sporla ilgili olmasından mutlu olduğunu belirterek; “Yerel yönetimlerin, merkezi idare ile birlikte sporun içerisinde olması, katkıda bulunması sevindirici. Spor kulüplerimizin ve sporcu arkadaşlarımızın da bu maddi, manevi destekleri güzel dereceler ile taçlandıracaklarına inanıyorum, başarılar diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından ilçede bulunan 29 amatör futbol kulübünün temsilcilerine spor malzemeleri teslim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER