Pamukkale Belediyesporlu halterci Mehmet Avcıl Türkiye rekoru kırdı

Afyonkarahisar'da gerçekleştirilen Gençler ve 23 Yaş Altı Türkiye Halter Şampiyonası'na katılan Pamukkale Belediyesporlu halterci Mehmet Avcıl'ın, koparmada 146 kilo, silkmede de 181 kilo kaldırarak toplamda 327 kilo ile kategorisinde Türkiye rekorunun sahibi olduğu bildirildi.

Pamukkale Belediyesporlu halterci Mehmet Avcıl Türkiye rekoru kırdı

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, müsabakalarda Pamukkale Belediyespor'u 23 yaş altı kategorisinde 96 kiloda Mehmet Avcıl'ın, gençler kategorisinde de 67 kiloda Fatih Çetin'in temsil ettiği belirtilerek, "Mehmet Avcıl, koparmada 146 kilo, silkmede de 181 kilo kaldırarak toplamda 327 kilo ile Türkiye rekoru kırdı ve Türkiye şampiyonu oldu. Avcıl, bu derecesi ile 24 Eylül 2021'de Finlandiya'da yapılacak Avrupa Halter Şampiyonası'nda mücadele etme hakkını elde etti." denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve İlçe Belediye Başkanı Avni Örki, "Halter branşımızda sporcumuz Mehmet Avcıl önceki rekorları 1'er kilo artırarak toplamda 327 kilo kaldırdı ve Türkiye rekorunun sahibi oldu. Kendisini bu büyük başarısından dolayı kutluyorum." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER