PAMUKKALE'DE OKULLAR SPORLA HAYAT BULUYOR

Pamukkale Belediyesi tarafından, ilçede yapımını tamamlanan halı sahaların kullanım hakkı, imzalanan protokolle Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi.

PAMUKKALE'DE OKULLAR SPORLA HAYAT BULUYOR

‘Sporun ve sporcunun yanındayız’ sloganıyla ilçe genelinde spor tesisi atağı yapan Pamukkale Belediyesi,  bugüne kadar toplam 24 halı saha ve spor kompleksi yaparak halkın hizmetine sunmuştu. Geçtiğimiz yıl 2016 yılında yapımını tamamlanan, Akhan Şehit Doğan Acar Ortaokulu, Develi Ortaokulu, Irlıganlı Çok Programlı Anadolu Lisesi, Uzunpınar 70. Yıl Çok Programlı Lisesi, Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hürriyet Zehra Nihat Moralıoğlu Ortaokulu, Kuşpınar Saadet Erikoğlu İlkokulu ve Mehmetçik Lütfi Ege Ortaokulu bahçelerinde yapılan halı sahaların kullanım hakkı protokolle Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verilmişti. Bu kez de Pamukkale Belediyesi tarafından 2017 yılında yapımı tamamlanan Akköy Çok Programlı Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Anafartalar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi okul bahçelerindeki halı sahalar Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kullanımın hakkı verildi. Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu ve Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin protokolü imzaladı.

HALI SAHALAR GÜNDÜZ ÖĞRENCİLERE, AKŞAM HALKA AÇIK OLACAK

Pamukkale Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devri gerçekleştirilen okulların bahçelerine yaptırılan halı sahalar gündüz öğrencilere tahsis edilirken, akşamları da vatandaşların kullanımına açık olacak. Kaymakam Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale Belediyesi’nin 2017 yılı içinde yapımı tamamlanan halı sahaların devrinin imza töreninde “Belediyemiz okullarımıza ciddi destekler sağlıyor. Okullara yaptığı halı sahalar gençlerimizi spora teşvik edilmesi noktasında çok önemli. Bundan dolayı Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

“EĞİTİM VE SPORU FAZLASIYLA ÖNEMSİYORUZ”
Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Sporun ve sporcunun yanındayız. Belediye olarak, toplumun her kesimine dokunmaya çalışıyoruz. Eğitim ve sporu da fazlasıyla önemsiyoruz. Gençlerimizin hem eğitimde başarıları olmaları hem de spora yönelmeleri noktasından ilçemizde bulunan okullarımızın bahçelerine halı sahalar ve spor kompleksleri yapıyoruz. Yaptığımız her iş de en iyisini, en güzelini yapma gayretindeyiz. Okullarımızda yapımını tamamladığımız halı sahalarımızı tamamladıkça da Milli Eğitim Müdürlüğümüze kullanım hakkını veriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER