Pamukkale Üniversitesi Jimnastik Takımı geleneği bozmadı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Jimnastik Takımı son 4 sezonda olduğu gibi 2018-2019 Akademik Yılı’nda da azim, kararlık sloganı ile başladığı antrenmanlarını iki kupa ile taçlandırdı.

Pamukkale Üniversitesi Jimnastik Takımı geleneği bozmadı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Jimnastik Takımı son 4 sezonda olduğu gibi geleneği bozmadı.

Takım, 2018-2019 Akademik Yılı’nda da azim, kararlık sloganı ile başladığı antrenmanlarını iki kupa ile taçlandırdı.

10 – 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında Samsun’da düzenlenen Koç Spor Fest Türkiye Üniversitelerarası Jimnastik Şampiyonası’nda ‘Aletli Jimnastikte Türkiye Birincilik’ kupasını ‘Step Kategorisi’nde ise Türkiye İkincilik kupasını kazanarak başarıya imza attı.

PAÜ Jimnastik Takımı’nın elde ettiği başarılarla ilgili açıklamalarda bulunan PAÜ Jimnastik Takımı Antrenörü ve PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Emine Şahin, şunları kaydetti:

“Çalışmalarımıza 2018 Kasım Ayı’nda Sporcu seçmeleri ile başladık. PAÜ Jimnastik Takımı olarak bu yıl; Aletli Jimnastik Kategorisi’nde birincilik elde ederek Türkiye Şampiyonu olduk. Step Kategorisi’nde de Türkiye ikincisi olarak daha önceki yıllarda da elde ettiğimiz bu başarıların tesadüf olmadığını kanıtladık. Bu sonuç; azim, kararlılık ve çok çalışmanın neticesinde ortaya çıkmıştır. Bizlere ekip olarak desteğini esirgemeyen başta Rektörümü Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere tüm üniversite yönetimimize ve PAÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na tüm takım üyelerim ve şahsım adına teşekkürlerimizi sunarken, önümüzdeki yıllarda da Üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedeflediğimizi belirtmek isterim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER