PAMUKKALE'DE 7. FUTBOL ŞÖLENİ'NDE KURALAR ÇEKİLDİ

PAMUKKALE'DE 7. FUTBOL ŞÖLENİ'NDE KURALAR ÇEKİLDİ

Pamukkale Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği organizasyonlardan olan Pamukkale’de Futbol Şöleni’nin yedincisi İlkbahar 2018’in kura çekimi gerçekleştirildi.

Mahalleler arasında kaynaşmayı sağlamayı amaçlayan turnuvanın kura çekimi yapıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ilk 3’te yer alacak takımlara çeşitli ödüllerin verileceğini ifade ederek, “Geleneksel hale gelen futbol şölenimizde 31 mahalleden 44 takım mücadele edecek. Maçların centilmenlik çerçevesinde geçmesini bekliyor ve tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

31 MAHALLEDEN 44 TAKIM YARIŞACAK
Pamukkale’de 7. Futbol Şöleni İlkbahar 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası’na 31 mahalleden 44 takımın katıldı. Turnuvanın kura çekimi ise Pamukkale Belediyesi tarafından yaptırılan Zümrüt Mahallesi halı sahasında Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya, mahalle muhtarları ve takım temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

“CENTİLMENCE GEÇMESİNİ DİLERİM”
Kura çekimi öncesi açıklamalarda bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Mahaller arasında kaynaşmayı sağlamak ve gençleri spor yapmasına imkan tanımak için 2015 yılında ilkini yaptığımız futbol şölenimizin yedincisine ulaştık. Yılda 2 kez yapılan turnuvamızda dördüncü yıla kavuşmuş bulunuyoruz. Yaptığımız bu tesislerin kullanılması için bu turnuva önemli. 31 mahalleden 44 takımın katılması da önemli. Turnuva boyunca takımlarımızın centilmenliği ön planda tutmasını temenni ediyorum. Bu bir oyun ve sonunda bir kazanan olacak. Bunu unutmadan davranılmalı. Önemli olan burada gençlerin spor yapmasını sağlarken mahalleler arasında kaynaşmayı da gerçekleştirmek. Bu konuda birlikte mesai yaptığımız çok değerli muhtarlarımıza önemli görevler düşüyor. Bu turnuvamızın finalini 4-5-6 Mayıs tarihleri arasında ikincisini düzenleyeceğimiz Pamukkale Spor Oyunları’nın içinde yapmayı planlıyoruz. Birinci takıma 5 bin, ikinci takıma 4 bin ve üçüncü takıma da 3 bin liralık hediye çeki vereceğiz. Ben bir kez daha tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi. Konuşmanın ardından eleme usulü oynanacak olan turnuva maçlarının kura çekimine geçildi. Kura çekiminde takım temsilcileri takımlarının numarasını çekerek eşleşmeleri sağladılar.

İŞTE EŞLEŞMELER
Maç programının önümüzdeki günlerde açıklanacağı ve www.pamukkale.bel.tr adresinden duyurulacağı  Pamukkale’de 7. Futbol Şöleni İlkbahar 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası’nda eşleşmeler şöyle oluştu. Kurtlucaspor – Onbeş Mayıs Gençlikspor, Haytabeyspor – Çerkez Akköy Merkezspor, Hürriyet Genç Yeteneklerspor – Güzelköyspor, Aktepespor-Karşıyaka Gençlergücü, Kayıhan Aşkarspor – Mehmetcikspor, Hürriyet Sekiköyspor – Develi Zeytindalıspor,Hacıkaplanlar Kaplanlarspor –Karakova Aslan Kralspor, Cankurtaranspor – Kurtluca Kartalspor, Karahayıtspor – Ununpınar Mahallespor, Zümrüt Zeytinköy Zümrütspor- Zeytinköy Ekürilerspor, Pelitlibağ Kartalgücüspor – Sami Türel Horoz Gençlikspor, Develi Dayı-Yeğenspor –Kınıklı Belediyespor, Yeniköy Gençlikspor – Kayıhan Birlikspor, Küçükderespor – Dokuzkavaklar Gençlergücü, Karakova Gençlikspor – İncilipınarspor, Uzunpınar Gençlikspor – Pelitlibağ Gençlikspor, Hacıkaplanlar Fikirtepespor – Cumhuriyet PAÜ Spor, Dokuzkavaklar Kardeşlerspor – Zeytinköy Yörükgücüspor, Fatih Pamukkale Fatihspor – Deliktaş Gençspor, Zümrüt Mit Spor - Fatih Semt-i Fatih, Deliktaş Örtülügücüspor – Anafartalarspor ve İstiklal Dost İstiklalgücüspor – Kalespor.

Spor Servisi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER