PAÜ, AÇIK SU ŞAMPİYONASINA DAMGA VURDU

PAÜ, AÇIK SU ŞAMPİYONASINA DAMGA VURDU

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) 1-2 Temmuz tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen Açık su Türkiye Şampiyonası’na damgasını vurdu.

1-2 Temmuz tarihlerinde İzmir Foça'da Açık Su Türkiye Şampiyonası düzenlendi. Şampiyonaya; İstanbul, İzmir, Denizli, Adana, Kayseri, Ankara, Bursa, Çanakkale, Malatya, Kocaeli, Muğla ve Edirne’den yaklaşık 100 sporcu katıldı. Şampiyonaya Denizli’den katılan Pamukkale Üniversitesi Mensupları Spor Kulübü damgasını vurdu.

2 Kilometre yarışlarında 13 Yaş erkeklerde Hasan Ediz Oranlı Türkiye birincisi, Ayhan Şaşmaz Türkiye üçüncüsü, Barış Türkcan Türkiye beşincisi ve Mehmet Deniz Tavaslıoğlu Türkiye altıncısı oldu. 13 Yaş bayanlarda ise Naciye Başak Tuncer Türkiye birincisi oldu. 

5 Kilometre yarışlarında 14 Yaş bayanlarda Müberra Zehra Çınargür Türkiye ikincisi, Doğa Gür Türkiye altıncısı, Huriye Sezin Kafes Türkiye dokuzuncusu, Sıla Sıla Gür Türkiye onuncusu olarak Denizli’yi Başarıyla temsil etti. 14 Yaş erkeklerde ise; Toprak Arslan Türkiye yedincisi, Burak Çağdaş Türkiye on üçüncüsü, Barış Acarol Türkiye on altıncısı oldular. 10 Kilometre Yarışlarında ise Pamukkale Üniversitesi Mensupları Spor Kulübü sporcusu Mehmet Kaan Neşiray da Türkiye birincisi olmuştur. 

Şampiyonada alınan başarı hakkında açıklama yapan Pamukkale Üniversitesi Mensupları Spor Kulübü Baş Antrenörü Bayram Yalçınkaya ve Antrenör Musa Özcan, büyük emekler sonunda bu başarıya ulaşmaktan gurur duyduklarını, çalışmalarının devam ettiğini ve Temmuz Ayı sonunda gerçekleşecek Avrupa Gençler Şampiyonası’nda Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirttiler. 

MUSTAFA ACAR

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221