PERDE ARKASI ORTAYA ÇIKTI! "PROTOKOL ADABINI BİLENLER OTURACAK!"

Denizli Atatürk Stadı’nda tartışma yaratan ‘Protokol Tribünü’nün genişletilmesinin perde arkası ortaya çıktı!

PERDE ARKASI ORTAYA ÇIKTI! "PROTOKOL ADABINI BİLENLER OTURACAK!"

Denizlispor’da başarının gelmesiyle birlikte stat neredeyse dolarken, protokol tribünü diye bilinen ‘Şeref Tribünü’ne de girmek isteyenlerin sayısı da buna doğru orantılı olarak artış gösterdi. 85 kişi kapasiteli protokol tribününe son maçlarda neredeyse iki katı kişi girmek isteyince mevcut yöneticilerden bazı isimler ayakta karşılaşmayı izlerken, emeği geçen eski yöneticiler de tribüne giremedi!

YÖNETİCİLER AYAKTA KALDI, BAZI İSİMLER GİREMEDİ

Bu yaşanan olaylar bazı isimleri de küstürme noktasına getirdi. Bu arada Federasyon’dan gelen yazıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ile görüşen Denizlispor yönetimi ise çareyi Basın Tribünü’ne 3 basamak girerek protokol tribününü genişletmekte buldu. Gençlerbirliği maçı sonrası alınan karar yapılan tadilatla İstanbulspor maçına yetişti ve 85 kişilik olan Protokol Tribünü’nün kapasitesi böylelikle 125’e çıkartıldı.

GAZETECİLER NEDEN OLDUĞUNU MERAK EDİYORDU?

Ancak bu durum bazı basın mensuplarının da tepkisine neden oldu. Denizlispor Başkanı Ali Çetin ise, asıl konunun federasyondan gelen yazı olduğuna dikkat çekti. Başkan Çetin, “Federasyondan yazı geldi. Yazıda; Denizli Atatürk Stadı’nın kapasitesine göre protokol tribününün küçük olduğu belirtildi. Buna göre protokol tribününü en az kapasitesinin ve büyüklüğünün 125 kişi olduğu belirtildi. Zaten mevcut kapasite de yetmiyordu. Ayrıca bizler protokol tribününü genişletirken 125 kişi kapasiteli yeri altın, gümüş ve bronz koltuklar olarak ayıracağız” dedi.

PROTOKOL ADABINI BİLENLER OTURACAK!

Başkan Çetin, “Bizlere bağış yapan ve protokol tribünü saygınlığını bilen kişilere bu koltuklardan hem vereceğiz hem de belirlenecek bir fiyata ikinci devre için satıp gelir elde edeceğiz. Bu konuda basın mensupları arkadaşlarımızın da merakını gidereyim. Eğer Süper Lig’e çıkarsak protokol tribününü yukarı alıp, basın tribününü daha da genişleteceğiz. Ciddi kaynağa ihtiyacımız var. Gelir elde edilecek tüm projeleri de uygulamak zorundayız. Bu konuda anlayışınıza sığınıyoruz. Her şey Denizlispor için. O sene bu sene” dedi.

SPOR SERVİSİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER