POTADA YILDIZLAR DENİZLİ'DEN GEÇTİ

POTADA YILDIZLAR DENİZLİ'DEN GEÇTİ

Üç gün süren Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Ege grubu müsabakaları sona erdi. Dereceye giren takımlar çeyrek finale adını yazdırdı.

Spor Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 16 branşta uygulanacak Anadolu Yıldızlar Ligi basketbol grup maçları ile start aldı. Ege grubuna ev sahipliği yapan Denizli’de, kızlar müsabakaları Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda, erkekler ise Hasan Güngör Spor Salonunda oynandı.

16 TAKIM PARKEYE ÇIKTI
Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol grup maçları 15-17 Aralık tarihlerinde Türkiye’de aynı anda 8 grup merkezinde yapıldı. Ege grubunda Muğla – Manisa –Denizli – Eskişehir – İzmir – Kütahya - Afyonkarahisar - Uşak illerinden gelen 16 takım parkede mücadele verdi.

İBANOĞLU SPORCULARIN HEYECANINA ORTAK OLDU
Açılış seremonisine katılan ve sporcuların heyecanına ortak olan Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli’de buluşan Anadolu’nun dört bir tarafından gelen yıldız karmalarının, gelecekte milli takımların kadrosunu oluşturacak yetenekte sporcular olduğunu söyledi. İbanoğlu, bu organizasyonun yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve genç sporcuların maç tecrübesi kazanması adına önemli olduğunu sözlerine ekledi.

İŞTE ÇEYREK FİNALİSTLER
4’er takımlı 4 gruba ayrılan takımlar üç gün boyunca sahada çeyrek finale yükselmenin mücadelesini verdi. Gruplarını ilk üç sırada bitiren takımlar bir üst tur olan çeyrek finalde yarışma hakkı elde etti. Yarışmalar sonrası tüm sporculara madalya ve katılım belgesi takdim edildi.

 

Erkekler A grubu

Erkekler B grubu

Kızlar A grubu

Kızlar B grubu

  1.  

Eskişehir

İzmir

İzmir

Denizli

2-

Muğla

Uşak

Eskişehir

Muğla

3-

Manisa

Afyon

Kütahya

Manisa

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211