SAMETLİ MİLLİLER AVRUPA SINAVINDA

Polonya'da düzenlenen Avrupa Okçuluk Şampiyonasında Denizlili Milli Sporcu Samet Can Yakalı’nın da yer aldığı 12 kişilik milli takım sahne almaya başladı. İlk gün Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz'den oluşan Klasik Yay Karışık Takımı gençler dünya rekoru kırdı.

SAMETLİ MİLLİLER AVRUPA SINAVINDA

Organizasyona 43 ülkeden 331 sporcu katılıyor. 2019 Avrupa Oyunları'na da kota veren şampiyonada Türkiye'yi 12 sporcu temsil ediyor. Sıralama atışları ile başlayan şampiyonada dün ilk güzel haber geldi. Mete Gazoz 686 puanla, David Pasqualucci'ye ait Gençler Avrupa rekorunu kırdı. Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz'den oluşan Klasik Yay Karışık takımı da 1348 puanla Gençler Dünya rekorunu ele geçirdi. Bu alanda eski rekor 1333 puanla yine Türk okçular Mete Gazoz ve Gülnaz Büşranur Çoşkun'a aitti.

BAYRAK SAMET CAN YAKALI’DA

Denizli’nin yetiştirdiği Milli Okçu Samet Can Yakalı Türk kafilesinde en tecrübeli isimlerden biri olarak dikkat çekiyor.

Farklı yaş gruplarında defalarca Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları kazanan Milli Okçu, makaralı yay kategorisinde ülkemizin madalya umutlarından biri olacak.

 

Spor servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER