Şampiyonlardan Rektör Kutluhan’a ziyaret

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Bilek Güreşi Ünilig Türkiye Şampiyonası’nda, 5 altın ve 4 gümüş olmak üzere toplamda 9 madalya ile erkekler kategorisinde Türkiye şampiyonu, kadınlar kategorisinde ise Türkiye üçüncüsü olan Bilek Güreşi Takımı’nı makamında kabul etti.

Şampiyonlardan Rektör Kutluhan’a ziyaret

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunca (TÜSF) Edirne'de düzenlenen Bilek Güreşi Ünilig Türkiye Şampiyonası, kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ev sahipliğinde 75. Yıl Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyonda, 34 üniversiteden 45'i kadın 200 sporcu mücadele etti. Şampiyonada erkeklerde Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) birinci, Fırat Üniversitesi ikinci, Bayburt Üniversitesi üçüncü oldu. Kadınlar kategorisinde ise Siirt Üniversitesi birinciliği, Gümüşhane Üniversitesi ikinciliği ve PAÜ üçüncülüğü elde etti. Şampiyonadan PAÜ Bilek Güreşi Takımı sporcuları, müsabakalar sonunda 5 altın ve 4 gümüş madalya elde ederek önemli bir başarıya imza attı. PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ’lü sporcular; 90 kg sol kolda altın madalya kazanan Berkay Akdeniz, 75 kg sağ kolda altın madalya kazanan Hasan Duruman, 70 kg sağ kolda altın madalya kazanan Samet Özdemir, 65 kg sağ kol ve sol kolda altın madalya kazanan Arda Can Güldemir ile 75 kg sol kolda gümüş madalya kazanan Gökay Mugan, 50 kg sağ kol ve sol kolda gümüş madalya kazanan Beyza Demir, 55 kg sol kolda gümüş madalya kazanan Fatma Sena Karagöz, Antrenörleri Öğretim Görevlisi Mehmet Ürnez ve PAÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Hakan Cantürk’ü makamında kabul etti.

“HER ALANDA EN İYİSİ OLMA GAYRETİMİZİN GÖSTERGESİ”

İlk olarak şampiyonanın değerlendirildiği görüşmede antrenör Öğretim Görevlisi Mehmet Ürnez ve şampiyon sporcular, şampiyona süreci ve zorlu geçen müsabakalar konusunda Rektör Kutluhan’a bilgi verdi. PAÜ Bilek Güreşi Takımı sporcularının elde ettiği madalyalar ile hem erkekler hem de kadınlar kategorilerinde ilk üçte yer almasının kendisini gururlandırdığını ifade eden Rektör Kutluhan, şampiyon sporcuları bu başarılarından dolayı tebrik etti. PAÜ’nün farklı branşlarda gerek bireysel gerekse takım sporlarında, yarışmalarda yer alması ve başarılar elde etmesinin, üniversitenin ‘her alanda en iyisi olma’ gayretinin açık göstergelerinden biri olduğunu belirten Rektör Kutluhan, kendi branşlarında milli takıma kadar yükselen PAÜ’lü sporcuların ve şampiyon takımların sporcularının elde ettiği başarıların, PAÜ ailesinin tüm fertlerini, gururlandırdığını ve çalıştıkları alanlarda başarılı olmaları için motive ettiğini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER