Şampiyonluğun hikayesini anlattı

Şampiyonluğun hikayesini anlatan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başkanı Veli Deveciler, başarıda Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın büyük katkısı olduğunu söyledi.

Şampiyonluğun hikayesini anlattı

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başkanı Veli Deveciler, yaptığı açıklamada şampiyonluğun hikayesini anlattı. Başkan Deveciler, başarıda Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın büyük katkısı olduğunu söyledi. İlk yola çıkarken yaşadıkları bir olayı anlatan Başkan Deveciler, “Türkiye Basketbol Ligi’nde yer alacağımız ilk sezonda yani geçen sene, Şeniz Doğan Başkanımız bana güvendiğini ve güçlü bir yönetim kurulu oluşturmamı istedi. Kısa sürede çok kaliteli ve her biri birbirinden yetenekli, çok değerli bir yönetim kurulu oluşturduk. Bizi bir araya getiren Başkanımıza olan inancımızdır” dedi.

“İkinci yılımızda büyük başarı geldi”

Deveciler, şunları söyledi: “Birlikte Şeniz Başkanımızla yaptığımız ilk toplantıda ‘üç yıl içinde bu takımı Basketbolun en üst ligine taşıyacağız’ dedi. Biz bunun ne kadar güç olduğunu anlatsak da Başkanımız bunun olabileceğine bizi o gün inandırdı. Bu iki yılın neredeyse yarısından fazlası, pandemiyle geçmiş olmasına rağmen bizi hep destekledi. Düştüğümüz anlarda, zor günlerde hep ayağa kaldırdı. Biz de öyle büyük azimle çalıştık ki üç yılı beklemeden daha ikinci yılımızda Basketbol Süper Ligi’ne muhteşem bir öyküyle yükseldik.”

“Takımımız bu ilçenin bir başarı hikayesidir”

Başarının nasıl kazanıldığını aktaran Başkan Deveciler; “Bu başarı, Şeniz Başkanımızın bizlere güvenmesinin, gerçek bir lider olmasının sonucudur. Şeniz Başkan’ın koyduğu hedefler doğrultusunda ilerleyen Basketbol takımımız, bu ilçenin bir başarı hikayesidir. En iyisini isteyen, en iyisine layık olan insanların yaşadığı bu ilçe, Basketbolun en üst liginde temsil edilecektir. Konulan hedefe ulaşılmıştır. Merkezefendi, Şeniz Başkanımız sayesinde herkesin imrenerek baktığı, yaşamak istediği, mücadeleden kaçmayan, kaliteli bir hayat sürmek isteyen, gülümseyen, en iyiye layık olan ve en iyileri hedefleyen bir ilçe oldu” diye konuştu.

Yeni sezon yeni büyük hedefler

Önümüzdeki sezonki hedeflerini de açıklayan Başkan Deveciler, “Yeni hedef Süper Lig’de kalıcı olmak, Avrupa’da mücadele etmek, güçlü bir alt yapı oluşturmak ve Denizlili gençlerin başarılı sporcular olmasıdır. Şeniz Doğan Başkanımız her zaman en iyisini istiyor, biz de en iyisini yapmaya hazırız. Büyük başkanımıza yaptığı her şey için Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket olarak teşekkürlerimizi borç biliriz” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211