Şampiyonluk kupası cezaevine gitti, ortalık toz duman oldu…

Spor Toto 1. Lig’de şampiyonluğu ulaşan Denizlispor’un; şampiyonluk kupasının cezaevine götürülmesi spor kamuoyunda büyük tartışmalara yol açtı. Şampiyonluk kupasının ceza evine götürülmesinin ardından taraftarlar sosyal medyada hashtag çalışması başlattı ve ‘#KupayaKanBulaştı’ diyerek yönetimi istifaya davet etti.

Şampiyonluk kupası cezaevine gitti, ortalık toz duman oldu…

30 Kasım 2013 yılında iki taraftar grubunun silahlı çatışması sonucu Yeşil Cephe Taraftar Grubu lideri 37 yaşındaki Fatih Eroğlu öldürülmüş, sanıklardan İrfan Sancar’da 28 yıl 9 ay hapse çarptırılmıştı. Aradan geçen 6 yıllık süreçte iki taraftar grubu arasında husumet devam ediyordu.

CEPHE’DEN İSTİFA ÇAĞRISI GELDİ!

günlerde 57 Gençlik Taraftar Grubu mensuplarının 2018-2019 sezonu şampiyonluk kupasını cezaevine götürmesinin ardından tartışmalar yeniden alevlendi. Yeşil-Cephe Taraftar Grubu, Tribün liderlerini öldüren İrfan Sancar’a şampiyonluk kupasının götürülmesinin ardından, Denizlispor yönetimini istifaya davet etti. 6 maddelik bir açıklama yayımlayan grup, “Bu iş burada biter” başlıklı yazıda şu sözlere yer verdi:

"Bu İş Burada Biter!"

“Geçen sezonun 9. haftasında göreve gelen Ali Çetin ve yönetimi bugün aldığımız habere göre kupayı katillere götürerek kupaya kan bulaştırıp şampiyonlukta payı olan tüm Denizli camiasının, Denizli’nin öz evlatlarının emeklerini hiç etmiştir. Takımımızın şampiyonluğa gitmesi nedeniyle sezon içinde Ali Çetin ve yönetiminin yaptığı hatalara baskın ve aleni şekilde tepki göstermesek de başkan ve yönetimini sürekli uyararak bu hatalarından dönmelerini söylememize rağmen hiçbir hatalarından geri adım atmayarak körü körüne yanlışlarını devam ettirdiler.

Takımımızın şampiyonluk yürüyüşüne engel olmamak adına sosyal medyadan tepkimizi çok sık dile getirmesek de bire bir görüşmelerimizde yönetimin yaptığı yanlışları kendilerine her defasında belirterek sorumluluğumuzu yerine getirdik. Fakat bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki Ali Çetin ve yönetimi yaptıkları yanlışlardan dönmek bir yana ileride çok daha büyük hatalar yapacaklarının ve uğruna can verdiğimiz Denizlisporumuzu kaosa sürükleyeceğinin sinyalini vermiştir.

a)Futbol teröristlerine sezon boyunca verilen bedava biletler

b)Karabük maçında yapılan fırsatçılık ve “Eğer sosyal medyadan protesto yapılmazsa bilet fiyatlarının düşürüleceği” söylenerek adeta taraftarla pazarlık yapılması

c)Takımın iç sahada yaşadığı puan kayıplarının ardından yapılan “Stadyumdaki yoğun atmosferden dolayı futbolcularımız rahat oynayamıyor.” şeklindeki amatörce açıklamalar

d)Uyarmamıza rağmen başka takım tribünlerinin tribünlere taşıdığı şarkıları stadyumda çalarak Denizlispor tribünlerinin itibarını zedelemeler

e)Denizlispor kulübüne gönül vermiş insanlara sosyal medya üzerinden sarf edilen gayri ahlaki sözler ve tehditler

f)Kombine fiyatlarında grubumuza uygulanacağı söylenen indirime rağmen yapılan fırsatçılık ve Denizli halkına uygulanan fahiş rakamlar;

Ve daha nice yanlışlar Ali Çetin ve yönetiminin kredisini tüketmiş yolların ayrılma vaktinin geldiğini göstermiştir. Şimdiye kadar Yeşil Cephe’nin “Yeşilini” görenler bu saatten sonra “Cephesini” görecekler. Yönetim İstifa!”

YÖNETİMDEN JET AÇIKLAMA

Yeşil Cephe Taraftar Grubu’nun açıklamasının ardından Denizlispor Yönetimi de resmi sitesinden bir açıklamada bulundu. “İstifa çağrıları ve hakaretler üzerine basın açıklaması yapılması gerekli görülmüştür” diyen Denizlispor Yönetimi, “ Bilinmelidir ki Denizlispor; Denizlililerin, Denizliye gönül vermiş herkesin takımıdır. Kazanılan her başarı, kazanılan her kupa, kendini bu camiaya ait hisseden herkese aittir” ifadelerine açıklamada yer verildi.

“GEÇMİŞTE YAŞANAN ACI OLAYLARIN TEKRAR ETMEMESİNİ DİLERİZ”

Kulüpten yapılan açıklamada şu sözler yer aldı:

“Kulübümüzün Spor Toto 1.Lig şampiyonu olmasının ardından taraftar gruplarımızdan, kupa ile ziyaret yapmak istedikleri yönünde talepler Yönetim Kurulumuza gelmiş ve her taraftar grubuna eşit mesafede duran Yönetim Kurulumuz, taleplerin hepsine olumlu cevap vermiştir. Taraftar Gruplarından Sorumlu Asbaşkanımız tarafından, şampiyonluk kutlamalarının hemen ardından taraftar gruplarından hangi tarihlerde kupa ile birlikte ziyaretlerini yapmak istedikleri bilgisi istenmiştir. Gruplardan gelen talepler üzerine de gerekli koordinasyon sağlanmıştır.

Kupa ile ziyaretlerini gerçekleştiren bir taraftar grubunun ve mensuplarının sosyal medya hesapları üzerinden fotoğraf paylaşması üzerine aralarında geçmişten gelen husumet olan bir diğer taraftar grubunun sosyal medya hesaplarından Yönetim Kurulumuza karşı istifa çağrıları yapılmış ve hakaret içeren yorumlar paylaşılmıştır.

Bilinmesini isteriz ki kazanılan bu kupa, tüm şehrimizin, tüm camiamızın katkıları ile kazanılmıştır. Bu kupa bir kişiye, bir kuruma ait değildir. Dolayısı ile bu şehir için çok değerli olan bu kupanın, tüm halkımız ile buluşması için Yönetim Kurulumuz farklı projeler üretmektedir.

Bilinmelidir ki; Denizlispor, her grubun üstündedir ve Yönetim Kurulumuz bu itibarı en iyi şekilde korumak, gelecek nesillere bırakmak için büyük bir titizlikle hareket etmekte, tüm gruplara eşit mesafede durmaktadır. Ancak, iyi niyetle atılan her adımda yeniden eski olaylar gün yüzüne çıkmakta camiamıza zarar vermektedir.

Maalesef geçmişte kardeş olması, omuz omuza durması, birlikte üzülüp birlikte kutlamalar yapması gereken taraftarlarımız arasında elem verici olaylar yaşanmıştır. Kaybedilenlerin acısı elbette unutulmayacaktır. Ancak, eski yaraları kaşıyarak iyileşmesinin önüne geçmek Denizlispor ailesine dahil olan yeni nesillerin de kin ve nefret gibi ruh ve benden sağlığını etkileyecek duygulara bürünmesine sebep olmaktadır. İnsanın ruhen ve bedenen tam bir sağlık halinde olması için yapılan sportif faaliyetlerin mantığına aykırı bu yaklaşımdan artık vazgeçilmelidir. Yıllar sonra yüzümüzün yeniden güldüğü bir dönemde, tüm taraflar birbirine daha saygılı olmalı ve sporun birleştiren, bütünleştiren gücünden faydalanmalı, Denizlispor’a gönül vermiş herkesin şampiyonluk sevincini yaşamayı hak ettiğini bilerek olgunlukla hareket etmelidir.

Denizlispor Yönetim Kurulu olarak, Kulübü her kişinin ve grubun üzerinde görüyoruz. Bu yaklaşımla hareket ediyor ve Kulübümüzün itibarını zedeleyecek her hareketten kaçınıyoruz. Ancak, gösterilen tepkilerden anlaşılmaktadır ki bazı çevreler Yönetim Kurulumuzun profesyonel bir yönetim anlayışına yakışır bu tavrını içselleştirememişler ve geçmişte olduğu gibi, Denizlispor Yönetimini bir gecede değiştirilebileceklerini sanmaktadırlar. Bu nedenle bir kez daha yinelemek istiyoruz: Zor günlerde elini taşın altına koyup, herkesin kaçıp gittiği noktada ‘VARIZ’ diyen bir Yönetim Kurulu olarak her zaman görevimizin başındayız. Camiamız müsaade ettiği sürece de bu görevi şerefle sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2018-2019 Spor Toto 1.Lig şampiyonluk kupasının, tüm Şehrimize bir kez daha hayırlı olmasını, geçmişte yaşanan acı olayların tekrar etmemesini dileriz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER