SAMSUN'DA KAZANIP LİGE TUTUNACAĞIZ

SAMSUN'DA KAZANIP LİGE TUTUNACAĞIZ

Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek kritik Samsunspor karşılaşması öncesi DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. İki aydır kulübe tek kuruş destek yok diyerek acı tabloyu gözler önüne seren Üstek, destek beklediklerini söyledi.
Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek, gündeme dair özel acıkmalarda bulundu. Kritik bir dönemden geçtiklerini zor dönemde destek göremediklerini ifade eden Başkan Üstek, “ Denizlispor yönetimin değil, bu şehrin takımı” dedi.

“ÖLÜM KALIM MAÇINA ÇIKACAĞIZ”
Samsun karşısına olmak ya da olmamak için çıkacağız diyen Başkan Üstek, “Bu deplasmandan galibiyetle döneceğimize inanıyorum. Futbolcularımız, teknik ekibimiz, taraftarımız kenetlendik. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Samsunspor cephesi Denilispor aleyhine her şeyi yapmaya çalışıyor. Ama biz bunların altında kalmayız. Şehir merkezinde yer alan otelleri bize verdirmediler. Tamam dedik ve şehir dışında bir otel tuttuk. Otel fiyatları normal olması gerekenin iki katına çıktı. Onu da kabul ettik ve her şeyi hazırladık. Taraftarımızda hazır. Olumsuz bir hava yok. Futbolcular şu anda iyi durumda. Prim konusunu çözdük. İnşallah Samsun’da kazanıp lige tutunacağız. Beraberlikte bize yarıyor ama biz maçı almak için gideceğiz” dedi.
TEK KURUŞ DESTEK YOK
Denizlispor’a destek olmadığını yineleyen Başkan Üstek, “ Denizlispor’a 2 aydır tek kuruş destek yok. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan yardımcı oluyordu ama oda bir yere kadar bizimle beraber olabilir. Bütün sivil toplum kuruluşlarımıza, odalarımıza müracaat ettik. Vali Hasan Karahan’ın yanına gittik ama bir gelişme yok. Taraftarlarımız için otobüs konusunda yardımcı olun dedik. Şu ana kadar 4 otobüs ayarlayabildik. Biz Samsun’a 10 otobüs gideceğiz. Bir otobüsün bedeli 6-7 bin TL, ne yazık ki destek bulamadık. Taraftarımızı kendi imkanlarımızla götüreceğiz” diye konuştu.

VALİLİKTEN VE EMNİYETTEN DESTEK İSTEDİK
Tansiyonun çok yüksek olacağını bildiğimiz için Samsun Valiliği ve Emniyetine gerekli başvuruda bulunduk” diyen Üstek, “ Destek istedik. Çıkan haberlere göre takımımızın oteline gelerek sabaha kadar rahatsız edeceklerini ve uyutmayacaklarını öğrendik. Ek güvenlik talebimizi olumlu karşıladılar. Tansiyon çok yüksek olacak. Onlar ve bizim için çok önemli maç” ifadelerini kullandı.
FUTBOLCULAR HERŞEYİN FARKINDA
Futbolcularımız işin ciddiyetinin farkında diyerek sözlerine nokta koyan Üstek, “ Şu anda inanmış durumdalar. Maçın öneminin farkındalar. Hepsi de başkanım merak etmeyin diyorlar. Galibiyet için söz verdiler” dedi.


 BU TAKIM DENİZLİ’NİN HERŞEYİ 
Denizli şehrine ve Denizlispor gönül verenlere de bir mesaj veren Üstek, “Denizlispor, Denizlispor yönetiminin malı değil. Bu takım Denizli’nin her şeyi. Gelin beraber olalım. 5-10 Bin TL bile destek olunsa bu rakam milyonları bulacaktır. En zor günlerimizde bizi yalnız bırakmasınlar. Taraftardan ilk günden bu yana memnunum. Desteklerini bizlerden eksiltmesinler. Bu takım ligde kalacak” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER