Samsunspor ile ipler gerildi!

Bir grup Denizlispor taraftarının Eskişehirspor maçına giderken armasında at üzerinde Atatürk simgesi bulunan Samsunspor'un atkısını yakması, ortalığı ayağa kaldırdı. Görüntüleri alan Yılport Samsunspor’un konuyu yargıya taşıyacağı ifade edildi.

Samsunspor ile ipler gerildi!

Yılport Samsunspor Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan, sosyal medya hesabından yaptığı yorumlarda, "Konuya duyarsız kalmamız asla beklenemez. Bizleri böyle bir saygısız ve seviyesiz bir davranıştan haberdar ettiği için taraftarlarımıza teşekkür ederiz. Görüntüleri aldık ve hukukçu arkadaşımıza ilettik. Yargı nezdinde işlemleri başlatacağız. Hukuk çerçevesinde takipçisi olacağız" dedi.

Görüntüler emniyete iletildi

Eskişehirspor’un evinde Denizlispor ile 1-1 berabere kaldığı maç öncesi bir grup Denizlispor taraftarı Eskişehir yolunda Eskişehirspor ve Samsunspor atkılarını yakmıştı. Ortaya çıkan görüntülerin ardından bazı taraftarlar sosyal medya hesaplarından Emniyet birimlerine suç duyurusunda bulundu. Kırmızı-beyazlı takımda harekete geçerek konuyu yargıya taşıyacağını açıkladı.

Amacımız ATATÜRK’e saygısızlık değil…

Samsunspor atkısında Atatürk simgesinin bulunmasından dolayı olayın büyüdüğünü ifade eden yeşil-siyahlılar amaçlarının kesinlikle ‘Atatürk’e saygısızlık olmadığını, bunu farkedemediklerini ve bunun için özür dilediklerini belirttiler. Denizlispor taraftarları ayrıca olayın geçtiğimiz yıl yaşanan sıkıntıların bir devamı olarak geliştiğini de kaydettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221