SARAYKÖYLÜ SPORCULAR DERECELERİ TOPLADI

SARAYKÖYLÜ SPORCULAR DERECELERİ TOPLADI

Güreş, halk oyunu ve karate de yer alan sporcu Sarayköylü gençler katıldıkları müsabakalarda ödülleri topladı. Sporun sporcunun her zaman destekçisi olan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, gençlerin elde ettiği başarıdan gurur duyduğunu belirterek, “Gençlerimiz sporu sadece televizyon karşısında izlemesin, içerisinde yer alsın diye tüm imkanlarımızı onlar için seferber edeceğiz” dedi.
Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş gençlerin spora daha yakın olmaları için desteklerini sürdürüyor. Kış ve yaz spor okulları açarak binlerce genci birçok spor branşı ile buluşturan Başkan Özbaş, ilçede yer almayan spor branşlarını da Sarayköy’e kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Sarayköy’e ilk tenis kortunu kazandırarak ilçenin spor kalitesini en üstlere yazdıran Başkan Özbaş’ın desteklediği halk oyunları, güreş ve karate branşlarında yer alan gençler katıldıkları müsabakalarda derece alarak Sarayköy’e döndü.

GÜREŞTE 9 ŞAMPİYON
Antrenörlüğünü milli sporcu Adem Taşçı ve Ufuk Çelik’in yaptığı güreş sporuyla ilgilenen Sarayköylü gençler Denizli Yıldızlar Güreş İl Şampiyonası'na katıldı. 32 kg Ahmet Sürücü, 35 kg Mehmet Korkmaz, 38 kg Şükrü Kaan Çardaklı, 42kg Baran Özçalımlı, 47kg Orçun Gencer, 53kg Orbey Komkeser,59 kg Bayram Pamuk, 66 kg Fırat Toraman, 73kg Deniz Şahin silkmelerinde şampiyon oldu. 35kg Fatih Ertürk, 38kg Abdulkadir Ertürk, 42kg İbrahim Şahin, 47kg Kasım Ayata silkmelerinde ikinci oldu. Şampiyon olan Sarayköylü gençler Manisa’da yapılacak olan grup finallerine katılacak.

HALK OYUNLARI 2018 YILINDA 2017 YILI BAŞARISINI ARATMAYACAK
2017 yılını ödül yılı ilan eden Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu 2018 yılı müsabakalarına başarılı bir şekilde giriş yaptı. Denizli’de düzenlenen Okullar Arası Halk Oyunları İl Yarışması’nda müsabakaya katılan 8 okul 14 dalda yarıştı. Antrenörlüğünü Ömür Günay'ın yaptığı Sarayköy Atatürk Ortaokulu, yıldızlar düzenlemeli dalda performanslarıyla 3 okulu geride bırakarak birinci oldu. Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu aldığı başarının ardından Manisa’da yapılacak olan grup finallerine katılma hakkı kazandı.

KARATE 3 DERECEYİ DE KAPTI
Antrenörlüğünü İhsan Kaya’nın yaptığı karate ile ilgilenen Sarayköylü gençler Denizli’de düzenlenen Okul Sporları İl Müsabakaları'nda yerini aldı. Karatede rakibini mağlup eden Kerem Kaya 82 kg birinci,
Mustafa Çiğdem 66kg birinci,  Seydi Hira Yılmaz 40kg birinci olurken Belinay Çankaya Kata ikinci,
Oğuzhan Kırtıklı 52kg ikinci oldu. Ecrin Aslan  Kata 3’üncü, Eylül Sena Değirmencioğlu Kata 3’üncün, Elif Naz Babacan Kata 3’üncü, Serdar Han - Kata 3’üncü, Deniz Aslan 40kg 3’üncü, Ceren Komkeser 60kg 3’üncü, Serdar Han 40kg 3’üncü, Mehmet Ali Eşbah 40kg 3’üncü olarak Sarayköy’e döndü.

“GENÇLERİMİZ ÖDÜLLERLE BİZLERİ GURURLANDIRDILAR”
Gençlerin eğitimleri, spor ve kültüre yaklaşımlarının her zaman öncelikli sırada olduğuna değinen Başkan Özbaş, “Gençlerimiz halk oyunu, güreş ve karatede aldıkları ödüllerle bizleri gururlandırdılar. Sarayköyümüzün bu önemli başarılarla anılması gençlerimizin gayret ve başarısıyla ortaya çıkıyor. Tüm gençlerimizi, değerli antrenörlerini ve ailelerini tebrik ediyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘ Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ bu sözlerle yola çıkarak gençlerimizin boş vaktini spor ile değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum. Gençlerimiz sporu sadece televizyonlardan izlemesin. İçlerinde yer alsınlar sporun o zevkini yaşasınlar istiyoruz. Biz elimizden geldiğinden fazlasını yaparak gençlerimizin eğitiminde, kültürel faaliyetlerinde ve spor faaliyetlerinde her zaman yanlarında olacağız” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER