Sarp Bulut Dünya 3’üncüsü oldu

IKA Snowkite Dünya Kupası’nın 4’üncü etabı, Erciyes’te gerçekleştirildi. Büyükşehir Be­le­di­ye­por Ku­lü­bü spor­cu­la­rı Er­ci­yes’tesi sno­w­ki­te ya­rış­la­rın­da dünya sı­ra­la­ma­sı­na girdi. Yaklaşık 100 sporcu içerisinden Sarp Bulut, Dünya 3’üncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı.

Sarp Bulut Dünya 3’üncüsü oldu

Hafta so­nun­da Kay­se­ri’deki Er­ci­yes Dağı’nda ger­çek­leş­ti­ri­len IKA Sno­w­ki­ta World Cup Turkey’de boy gös­te­ren De­niz­li BBSK Kayak Ta­kı­mı de­re­cey­le dön­me­yi ba­şar­dı.

Sarp’tan büyük başarı

Dünya klasmanında gerçekleşen yarışlarda 2003 doğumlu Türk sporcu Sarp Bulut, kendisinden yaşça büyük birçok yerli ve yabancı sporcuyu geride bırakarak ‘Snowboard’ kategorisinde uzun mesafe ve parkur yarışlarında ilk 3 içerisinde kendine yer buldu. Bir başka sporcumuz Erman Kes­kin ise dünya be­şin­ci­si oldu.

Bulut: “Hafif olmam çok işime yaradı”

Elde ettiği başarıdan dolayı gururlu olduğunu ifade eden genç sporcu Sarp Bulut, “ Bu kış eğitmenimiz Erman Keskin’in beni desteklemesi ile birlikte küçük bir Denizli Snowkite takımı kurduk ve Belediyemiz ile bir sponsorluk anlaşması imzaladık. İlk Snowkite deneyimim yarıştan 3 gün önce gerçekleşti ve Kiteboard bilgilerimi kullanarak antrenman yaptım. Yarış anında çok rahattım ve sadece rüzgara odaklandım. Diğer yarışmacılara göre daha hafif olmam bir avantajdı bu özelliğim gerçekten çok işime yaradı. Hafifliğim sayesinde rüzgar beni taşıdı ve 3. sıraya yükseldim. Bu yarış sayesinde Snowkite hayatım da başlamış oldu. Dünyaya açılmak ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek benim en büyük hayalim olmuştur. Artık bu şans elimde ve en iyi şekilde değerlendireceğime eminim. Bu şartlarda beni destekleyen Denizli Snowkite ekibime, sponsorum TIBURON’a ve en büyük sponsorum anneme çok teşekkür ederim” dedi.

Sporcular keyifli anlar yaşattı

Snowkite Dünya Kupası’nda yarışmanın tüm disiplinleri olan ‘rota yarışı’, ‘uzun mesafe yarış’ ve 80 km’lik dayanıklılık etabı, rüzgarlı dağların zirvesinde eşsiz bir aksiyon deneyimi yaşatırken izleyicilere de keyifli anlar yaşattı.

Şampiyona İsviçre’de son bulacak

24 Ocak’ta Roccaraso’da (İtalya) star alan IKA Snowkite Dünya Kupası’nın diğer etapları, 15 Şubat’ta Lago Di Resia (İtalya), 20 Şubat’ta Tolyattit (Rusya) kayak merkezlerinde gerçekleş. Erciyes’te gerçekleşen dördüncü etabın ardından 15 Mart’ta Silvaplana Bernina’da (İsviçre) gerçekleşecek organizasyon ile IKA Snowkite Dünya Kupası son bulacak.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER