ŞAŞIRTAN KARARLAR ALINDI…

ŞAŞIRTAN KARARLAR ALINDI…

Türkiye Futbol Federasyonu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, olaylı Samsunspor-Denizlispor karşılaşmasının faturasını kesti. Maç sonu olayların yaşandığı karşılaşmada ev sahibi ekip oyuncularının gerçekleştirdiği eylemlerin cezasız kalması büyük bir şaşkınlıkla karşılandı.

PFDK, Spor Toto 1. Lig’in 32’nci haftasında oynanan Samsunspor-Denizlispor karşılaşmasının faturasını kesti. Maç sonu Denizlisporlu taraftarların olduğu bölüme girmeye çalışan ve güvenlik görevlileri ile arbede yaşayan Samsun cephesine kesilen fatura Denizlisporlu kurmayları bir hayli şaşırttı. Kurul, kırmızı-beyazlılara "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca, "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca, "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı'nın 4-a maddesi uyarınca PFDK'ya sevk etti. 


Karşılaşmanın ikinci yarısında tribüne gönderilen Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş, "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca tedbirli olarak PFDK’ya sevk edildi. 
SAMSUNSPOR sportif direktörü Deniz Coşkun Zeren'e de aynı müsabakadaki "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı'nın 7/1-e maddesi gereğince PFDK’ya sevk edilen bir diğer isim oldu.  PFDK, Denizlispor’u da "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verdi.

OYUNCULARA CEZA ÇIKMADI

2-2 sona eren karşılaşma sonrası hakem Özgür Yankaya ve yardımcılarının odasına zorlu girmeye çalışan, kapıları tekmeleyen ve küfür eden futbolcuların ise herhangi bir ceza almaması büyük şaşkınlık yarattı. Güvenlik görevlilerine bile saldırıda bulunmaya kalkan ve hakaret içeren sözler söyleyen oyuncuların cezasız kalması kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu. Olayların ardından basın toplantısı düzenleyen Samsunspor kaptanı Ahmet Burak Solakel, kaleci Furkan Köse ile oyuncular Göksu Türkdoğan ve Ahmet Cebe’de karşılaşmanın hakemlerine ağır ithamlarda bulunmuştu.

 

 İBRAHİM ALAYONT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER