SATRANÇ HEYECANI BAKLAN'DA YAŞANDI

SATRANÇ HEYECANI BAKLAN'DA YAŞANDI

Çal, Baklan ve Bekilli ilçelerinden öğrencilerin yarıştığı Okul Sporları Satranç Yarışmaları 13 Mart Salı Günü  Baklan Kültür Merkezi’nde düzenlendi. 

Çal Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen Okul Sporları Satranç İlçe Birinciliği yarışmaları 13 Mart Salı günü Baklan Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Yarışmaya Çal, Baklan ve Bekilli ilçelerinden Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Kız ve Erkek kategorilerinde, 15 okuldan toplam 115 öğrenci katılım sağladı. Turnuvayı Baklan Kaymakamı Onur Yeniay, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Çal Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, Baklan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Akduman ile öğretmenler ve veliler izledi.

SIRADA FUTBOL VAR
Çal GHSİM öncülüğünde bu yıl atletizm, bisiklet, bocce, dart, futsal, futbol, masa tenisi, satranç, oryantiring ve voleybol olmak üzere toplam 10 branşta okul sporları faaliyetleri düzenleniyor. Baklan’ın ev sahipliğinde yapılacak futbol turnuvası ise yeni yapılan futbol tesislerinde 27 Nisan-09 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.

BAŞKAN GÜLSEVER ŞAMPİYONLARA MADALYALARINI VERDİ
4 Tur üzerinden oynanan yarışmalarda dereceye giren sporcuların madalyaları protokol tarafından takdim edildi. Yarışmaya katılan sporcuları tebrik eden Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, kültürel etkinliklerin yanında sportif etkinlikleri de önemsediklerini belirtti. Çocukların ve gençlerin kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak durması için bu tür etkinliklerin önemli bir araç olduğunu söyleyen Gülsever organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211