Sedat Şahintürk; “Denizlispor benim sıçrama noktam”

Yukatel Denizlispor’un, Beşiktaş’tan kiraladığı Sedat Şahintürk, Denizlispor’un kariyeri açısından çok önemli bir noktada olduğunu söyledi. İlk hedefinin Süper Lig’de başarılı olmak olduğunu ifade eden 23 yaşındaki oyuncu, “İyi bir performans gösterip Milli Takıma gitmek istiyorum. Orada da zaten sizi Avrupa ekipleri zaten takip ediyor. Denizlispor benim için kesinlikle sıçrama nokrası” diye konuştu.

Sedat Şahintürk; “Denizlispor benim sıçrama noktam”

Yeşil-siyahlıların Beşiktaş’tan satın alma opsiyonuyla kiraladığı Sedat Şahintürk, Afyon kampı sonrası konuştu. İyi bir kamp dönemi geçirdiklerini ifade eden genç yıldız, “ Denizlispor’a katıldığım için çok mutluyum. Balıkesirspor’da beraber oynadığım arkadaşlarım var, o yüzden fazla sıkıntı yaşamıyorum. Tüm takım arkadaşlarımın bana karşı ilgi ve alakası çok iyi, yardımcı oluyorlar. Güzel bir ortam var. Yeni transferlerimiz tecrübeli. Benim içinde Süper Lig ilk olacak. Elimizden geleni yapacağız. Forma savaşında bende varım” dedi.

“PROFESYONELİZ… ”

“Geçtiğimiz sezon devre arasında da gelme durumum” vardı diyen Sedat, “ Geçtiğimiz yıl görüşmeler olmuştu ancak transfer olumlu sonuçlanmamıştı. Denizlispor’a karşı Denizli’de oynamıştık. Tepkiler vardı. -6 puan silme cezası yiyecektik. Kulübün bu parayı ödeme gücü yoktu. Sırasıyla Denizlispor, Adana Demirspor, Gazişehir ve Hatayspor ile oynayacaktık. Afyon’da altımızda yer alıyordu. Denizlispor’la berabere kaldık, diğer maçları zaten kaybettik. Ligden düşebilirdik. Afyon kaybettiği için aldığımız 1 puanla ligde kaldık diyebilirim. O maçta elimden geleni yaptım. Sonuçta profesyoneliz. Beşiktaş’tan buraya transfer oldum. Yarın Beşiktaş maçı olsa o maçta da yüzde 100’ümü veririm. Öylede olmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

“BENİ SAHİPLENDİLER”

Takıma çabuk adapta olduğunu söyleyen 23 yaşındaki oyuncu, “ Balıkesir’de birlikte oynadığım arkadaşlarım var. Onlar çok yardımcı oldu. Kendi yaş grubumuzda çok destek oluyor. Takım içinde uyum sorunu yaşamadım. Oğuz Yılmaz’la, Burak Çalık’la Balıkesir’de birlikteydik. Beni sahiplendiler. Onlara da teşekkür ediyorum” dedi.

“BENİM İÇİN BURASI SIÇRAMA NOKTASI”

“Denizlispor benim için kesinlikle sıçrama noktası” diyen genç oyuncu, “ Süper Lig’de ilk kez oynayacağım. Kariyer açısından burası benim için fırsat. Buradan Milli Takıma gitmek istiyorum. Orada da Avrupa ekipleri zaten takip ediyor. Beşiktaş’ta beni altyapıdan çıkartanda Şenol Güneş’ti. O konuda yabancılık çekmem” diye konuştu.

“TRANSFERİM İÇİMDE KALMIŞTI”

“Açıkçası Denizlispor’a transfer olamamak içimde kalmıştı” ifadelerini kullanan Sedat, “ Başka takımlardan da teklifler vardı. Ancak Denizlispor beni bölgesel olarak da etkiledi. Taraftar ve şehirde benim için etken oldu. Diğer takımların ilgisi vardı ancak burada şans bulacağım için Denizlispor’u seçtim. Umarım her şey güzel olur. Taraftarlarımızı bizim her zaman yanımızda olsun. Bizler terimizin son damlasına kadar savaşacağız ve formamızı ıslatacağız. Yeter ki arkamızda olsunlar” diyerek sözlerine nokta koydu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER