SEZONUN EN İYİ DERECESİ MİRAY'DAN

SEZONUN EN İYİ DERECESİ MİRAY'DAN

Yüksek Atlama dalında Denizlili sporcu Miray Akbulut, 1.80m atlayışla sezonun en iyi derecesini yaptı. 26 Aralık Salı günü saat 15.00’te yeniden piste çıkacak yüksek atlamacılar Miray Akbulut ve Alperen Acet bu kez Türkiye Rekoru deneyecek.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2017 sezonundaki son hafta sonu salon deneme müsabakaları İstanbul Ataköy Atletizm Salonunda yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da salona gelerek müsabakaları takip ettiği yarışmalarda atletler en iyi dereceyi elde etmek için piste çıktı.

YÜKSEK ATLAMADA YÜKSEK HEDEFLER
Atletizm Yüksek Atlamada Türk Sporunun gözbebeği Denizlili Milli Sporcu Alperen Acet’in yanı sıra bir diğer sporcu Miray Akbulut’ta çok çalışarak kendini geliştiriyor. Deneme yarışlarında piste çıkan Miray, en iyi derecesi olan 1.75m. çıtasını, sezonun ilk yarışında 1.80 metreye çıkararak birinci oldu.

ALPEREN VE MİRAY REKOR DENEYECEK
Antrenör Cavit Ceylan’ın çalıştırdığı Milli sporcu Alperen Acet ve Miray Akbulut 26 Aralık Salı günü saat 15.00’te Türkiye Rekoru denemesi için bir kez daha piste çıkacak. Alperen çıtayı 2.20 üzerine, Miray ise en son 1994’te kırılan 1.81 m. olan Gençler Türkiye Rekorunun üzerinde bir sonuç almak için efor sarf edecek. 

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221