ŞİMŞEK: 'RAKİBİ BOĞAN BİR TAKIM OLACAĞIZ'

ŞİMŞEK: 'RAKİBİ BOĞAN BİR TAKIM OLACAĞIZ'

Denizlispor’un başarılı hocası Yusuf Şimşek DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne yeşil-siyahlılardaki son durum hakkında bilgi verdi. Denizlispor’un deneyimli teknik adamı Yusuf Şimşek yeni sezon için taraftara ve camiaya umut dağıttı. Şimşek, yeşil-siyahlıların çok koşan ve rakibi boğan bir takım olacağını dile getirdi.

“ERZURUM KAMPI İYİ GEÇTİ”
Erzurum’da takımın iyi bir kamp dönemi geçirdiğini söyleyen Yusuf Şimşek; “ İyi bir kamp dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum. Denizli’de başlayan ve Erzurum’da sona eren hazırlık dönemimiz iyi geçti. Futbolcu kardeşlerimizin çalışma isteği, birbiriyle uyumu bizi mutlu etti. Pro Lisans kursunda olduğum için takımı yalnız bıraktığım dakikalar oldu. Teknik ekibimizden aldığım referanslar doğrultusunda gayet iyi bir kamp geçirdiğimizi düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“KAFAMIZDA BİR PLAN VAR”
Takımda bazı futbolcuların alternatifinin olmaması üzerine de değerlendirmede bulanan Teknik Direktör Yusuf Şimşek; “ Biz bunun için buradayız. Kafamızda bir plan var. Takım içinde herkesin bir alternatifi mutlaka olacaktır. Transfer yapsak bile farklı şeyler yapmayacaktık. Herkesin yanında yardımcı oyuncu var. O yüzden çok fazla sıkıntı olacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

“İLERLEYEN DÖNEMDE GÖRECEĞİZ”
A takıma alt yapıdan oyuncu çıkma ihtimalinin şimdilik zor olduğunu sözlerine ekleyen Yusuf Şimşek; “ Kampa götürdüğümüz oyuncular var. Emre  ve  Alperen’i kampta gördük. Savunmada ve orta sahada oynayan oyuncularımız var. Burak ve Tarık’ta kampta özverili çalıştı. İlerleyen dönemlerde değerlendireceğiz” dedi.

“FAYDALANMAYA ÇALIŞACAĞIZ”
Afyon kampında genç oyuncuları daha net göreceklerini söyleyen Şimşek; “Antrenman performansını göz önüne alırsak kafamızda net bir şey birikmedi. Sürekli maç oynayacağız ve bu maçlar oyuncu kardeşlerimizin performansını gösterecek. Bazen antrenmanda çok iyi olan maçta çok kötü olabiliyor. Antrenmanda kötü olan, maçta çok iyi olabiliyor. Erken karar vermemek lazım. Bu oyuncularımız bizim geleceğimiz. Elimizden geldiğince en iyi şekilde faydalanmaya çalışacağız” diyerek genç oyuncuların durumu hakkında bilgiler verdi.

“HER MAÇ FARKLI TAKTİK OLABİLİR”
Yeni sezonda çok koşan, mücadele eden bir Denizlispor izlettireceklerini belirten Yusuf Şimşek; “ Herkes hemfikir olsun. Çok koşan, mücadele eden bir takım olacağız. Sert oyunumuzu ve gerçek futbolumuzu sahaya yansıtacağız. İç saha ve dış sahada farklı bir şablon tercih edeceğiz. Her maçımızın taktiği farklı olabilir” şeklinde konuştu.

“KOŞU DEĞERLERİ ÇOK ÖNEMLİ”
Futbolculuk zamanımda çok koşan bir futbolcu değildim ama benim takımım çok koşacak diyerek iddialı açıklamalar yapan Şimşek; “ Özellikle TFF. 1. Lig’de mücadele gücünün yüksek olduğunu düşünüyorum. Benim için koşu değerleri çok önemli. Erzurum’da koşu ve kuvvet alanlarına yönelmiştik” dedi.

“SÜRECİ KAPPEL BELİRLEYECEK”
Bu sezon sakatlıklardan başını bir türlü kaldıramayan Kappel’i İzmir’de özel bir doktora gönderdiklerini söyleyen Yusuf Şimşek;  “Kappel’de fıtık şüphesi olduğunu söylediler. Ancak böyle bir şeyin olmadığını öğrendik. Oyuncunun pubis olduğunu ama tedavilerle oynayabileceğini rapor ettiler. Bundan sonraki şartları Kappel belirleyecek.  Bizimle beraber olma isteğini bağlı diyebilirim.  Doktorlarımız da bizde gerekli ilgiyi oyuncuya gösteriyoruz.” diye konuştu.

“KALECİLERİMİZE GÜVENİYORUM”
 Takımdaki kaleciler hakkında da açıklama yapan Yusuf Şimşek; “ 4 tane kalecimiz var. Hepsi de oynayabilecek kapasitede oyuncular. Ancak tecrübe ve konum itibariyle Asil ve Zeki bir adım önde duruyor. Diğer kalecilerimize de güveniyorum” dedi.

“TAKIM HAK ETTİĞİ YERE GELECEK”
Son olarak taraftarlara bir mesaj gönderen Yusuf  Şimşek; “ Taraftarımız bizi desteklesinler. Burada yıllarca futbol oynadım. Takım kaptanlığı ve antrenörlük yaptım. Benim için Denizlispor’un yeri çok özeldir. Denizlispor büyük bir camia, burada olmakta bana gurur veriyor. Bu takım hak ettiği yere gelecek. Yönetim, futbolcu, taraftar ve şehir olarak bütünleşeceğiz. Taraftar bize istediği zaman ulaşabilir. Bizim kapımız onlara her zaman açıktır.  Onları mutlu etmek için elimizden geleni yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Denizlispor’u layık olduğu yere, hep beraber çıkartacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221