'SİZ YETER Kİ SİZ SPOR YAPIN, YETER Kİ SİZ SPOR YAPMAK İSTEYİN'

'SİZ YETER Kİ SİZ SPOR YAPIN, YETER Kİ SİZ SPOR YAPMAK İSTEYİN'

Spor yapmak isteyen gençlere gerekli imkanların verildiğini belirten Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Yeter ki siz spor yapın. Yeter ki siz spor yapmak isteyin. 'Malzemem yok', 'salonumuz yok' mazeret değil. Allah'ın izniyle bunların hepsini sağlamak, bunların hepsini gerçekleştirmek, bizim boynumuzun borcu” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nün tarafından 2017-2018 Futbol Sezonu Değerlendirme Toplantısı düzenlendi. Törene; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Yardımcısı Halil Canavar, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ve sporcular katıldı. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'ndaki toplantıda konuşan Bakan Zeybekci, kentte sportif anlamda başarıların olduğunu ve halkın yüzde 13'ünün spor yaptığını belirtti. Sporla ilgili kentte yapılan yatırımlara değinen Bakan Zeybekci, sentetik çim sahaların, basketbol ve voleybol sahalarının tamamının 14 yıl içerisinde yapıldığını, iki spor salonu hariç diğer salonlar ile birçok yüzme havuzunun AK Parti döneminde kente kazandırıldığını ve tamamı kapalı Denizli Stadı'nın da Gençlik ve Spor Bakanlığının 2018 yılı yatırım programına dahil edildiğini kaydetti.

“HERKESE SPOR YAPTIRMAK BELEDİYELERİN GÖREVİDİR”
Çocukluğunda bugünkü imkanların yüzde 1’inin dahi olmadığını dile getiren Bakan Zeybekci, şöyle konuştu: “Bugüne kadar spor yapmak isteyen her kim varsa 7'den 70'e herkese spor yaptırmak belediyelerin görevidir. Bunu şehrin tamamında yaygın hale getirmek de belediyelerin görevidir. Tabii ki bakanlığımızla birlikte, onun teknik katkıları ve destekleriyle. Sevgili gençler, yeter ki siz spor yapın. Yeter ki siz spor yapmak isteyin. 'Malzemem yok', 'salonumuz yok' mazeret değil. Allah'ın izniyle bunların hepsini sağlamak, bunların hepsini gerçekleştirmek, bizim boynumuzun borcu. Bunların hepsini yapacak kudretimiz de var.”

“SPOR KULÜPLERİYLE İLGİLİ FARKLI YAPILANDIRMALAR YAPILMALI”
Spor kulüplerinin yapılandırılmasına da değinen Bakan Zeybekci, "Türkiye'deki spor kulüpleriyle ilgili de bunlarla ilgili farklı yapılandırmalar da yapılmalı. Ekonomik anlamda sorumluluk yani kulüplerimizin şu anda ki borçlanma yapısı, borçluluk yapısıyla ilgili yönetimlerin sorumlu hale gelmesi mutlaka gerçekleştirilmeli” dedi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim" sözünü hatırlatan Bakan Zeybekci, sporcu olmakta eğitimin önemli bir yere sahip olduğunu, sporun derslerden sonra gelmesi gerektiğini aktardı. Amatör spor kulüplerine para yardımı için temsili çek veren Bakan Zeybekci, olimpiyat ve çeşitli şampiyonalarda derece alan milli takım sporcularına da çeşitli ödüller takdim etti. (AA)

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER