SORUMLULUK BÜYÜK, PAYLAŞMAK ŞART

SORUMLULUK BÜYÜK, PAYLAŞMAK ŞART

Spor Toto 1. Lig’in sona ermesine 3 hafta kala 34 puanla 15. sırada yer alan Denizlispor’da yönetim, Denizli’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları, iş adamları ve Denizli halkına çağrıda bulundu.
Denizlispor’da yönetim sonunda patladı. Sezon başından bu yana zorlu şartlar altında çalışan ve maddi manevi bir çok sorumluluğun üstesinden gelen yönetim yardım çağrısında bulundu. Takımın yalnız bırakıldığını ifade eden kurmaylar, “Mali yükümüze ortak olunmak zorunda ve sorumluluk paylaşılmak zorundadır” diyerek Denizlilileri göreve davet etti.

Göreve geldiklerinde taahhüt ettikleri rakamın 3 katını verdiklerini ifade eden yönetim kurulu, ‘Sorumluluk Büyük Paylaşmak Şart’ başlıklı yazılı açıklamasında şu sözlerle Denizli halkına seslendi:

“SORUMLULUK BÜYÜK PAYLAŞMAK ŞART”
“Bilindiği üzere takımımız 2 sezon transfer yasağı almış ve çok zor bir döneme girmişti. Yönetime gelir gelmez birçok yükü Yönetim Kurulumuz ile birlikte üstlendik. En büyük yükümüzü de Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Osman Zolan üstlendi. Yönetim Kurulumuz sezon başı taahhüt etmiş olduğu harcayacağı rakamların 3 katını şimdiden harcadı. 
Önceki sezon borçları, tüm oyuncular ile anlaşmalar, yeni sezon ödemeleri, -3 puan silinmemesi için yapılan çalışmalar ve ödemeler, yabancı oyuncu dosyalarının temizlenmesi, transfer yasağının kaldırılması ve yeni transferlerin yapılması yapılan en önemli faaliyetlerimizdi. Böylesi yoğun bir ödeme bütçesinin içinde yine de oyuncularımıza en iyi ödeme yapan kulüplerden biri konumundayız. Şuana kadar prim ödemelerimiz eksiksiz bir şekilde futbolcularımıza verilmiştir. 

İlk yarı elimizdeki kadromuz ile 17 maçta 14 puan topladık ve yapılan transferler ile ikinci yarıda şu ana kadar 20 puan topladık.  Geriden gelmemize rağmen şu anda rakiplerimizi yakaladık ve puanımızı bitime 3 hafta kala 34 yaptık. Girilen sürecin ciddiyeti tüm rakiplerimiz ve camiaları tarafından farkında olunup, Denizli'mizde bir bütünlük ortamı ve kıpırdanma yoktur.  Öyle ki rakiplerimizde bazı iş adamları çıkıp tek başına ciddi primler ve ödemeler açıklayarak sorumluluklar üstlenmiştir. Şehrimiz önemli sanayicilere ve işadamlarına sahip olmasına rağmen Denizlispor yalnız bırakılmıştır. Unutmayalım ki Denizlispor, Yönetim Kurulu'nun değil, Denizli'nin takımıdır. Denizli halkımızın ve Denizli'nin önde gelenleri bu sorumluluğu hissetmesi gerekmektedir. 
Taahhüt etmiş olduğumuz rakamları ortaya koymamış olsak ve 3 katına çıkmamış olsak bu sezon çok ciddi bir rekabet yaşanmamış olsa yine bu yükü taşımak adına her şeyi yapalım.  Geriye kalan son 3 haftada farklı anlamda atılacak adımlar takımı sonuca taşıyacaktır. Takımımızı daha iyi motive edebilmek adına çok ciddi adımlar atılması şarttır.  Bu nedenle şehrimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve işadamlarımıza en haklı çağrımızı yapmak istiyoruz. Mali yükümüze ortak olunmak zorunda ve sorumluluk paylaşılmak zorundadır.”
Takdir tüm şehrimizindir.
Denizlispor Yönetim Kurulu

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER